Odjazdowy Bibliotekarz 2023

Filia numer 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu ponownie zaprasza do udziału w rajdzie rowerowym w ramach ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. Asnykowska książnica organizuje wspólną wycieczkę za miasto, w sobotę, 27 maja.

Start rajdu, zaplanowany na godzinę 10, tradycyjnie będzie miał miejsce przy pomniku Adama Asnyka na kaliskich plantach. Wojaż na dwóch kołach wiódł będzie trasą z Kalisza do nadleśnictwa Winiary, przez ciekawe, znane i urokliwe przedmieścia naszego miasta. Odwiedzimy m.in.: Piwonice, Żydów, Lis i Szałe. Będzie to w sumie 18 kilometrów przejażdżki, w tempie dostosowanym do wszystkich uczestników rajdu. Meta wycieczki jest zaplanowana w gościnnych progach Nadleśnictwa w Winiarach, gdzie na wszystkich uczestników czeka uczta grillowa oraz konkursy literackie z nagrodami. Wszyscy – w ramach bookcrossingu - otrzymają książkowe podarunki, zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu.

Zgłoszenia na rajd można składać za pośrednictwem adresu e-mail rowery@mbp.kalisz.pl lub telefonicznie, kontaktując się z Filią nr 3 (62 757-59-12) w dniach: poniedziałek ˗ środa w godzinach 10-18 oraz w czwartki i piątki w godzinach 8-16. Tandem organizatorski, tj. Gabriela Jaśkiewicz oraz Mateusz Halak, czeka na Wasze zgłoszenia.

WKST za MBP im. Adama Asnyka w Kaliszu
Wersja do druku
Wersja PDF