Oficerskie promocje

297 absolwentów Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu, którzy zakończyli szkolenie zawodowe, otrzymało promocję na pierwszy stopień oficerski służby więziennej.

Gości powitał płk Ryszard Czapracki, komendant Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu.

Absolwentom pogratulował Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza: - Otrzymaliście Państwo promocję na pierwszy stopień oficerski służby więziennej. Mam nadzieję, że otworzy to wiele drzwi w Państwa karierze, a zdobyta podczas szkolenia wiedza pomoże w dobrym wykonywaniu obowiązków zawodowych. Oby dawała ona satysfakcję na wielu polach i umożliwiała rozwój. Niech nie zabraknie Państwu zapału i wytrwałości w tej ciężkiej pracy. Powodzenia!

Prymusem szkolenia zawodowego został plutonowy Krystian Kostur, mł. insp. działu penitencjarnego w Zakładzie Karnym Tarnów – Mościce, z wynikiem 5,64. Drugą lokatę, z wynikiem 5,36, zajęły – mł. chor. Jolanta Tuszyńska-Stasiak, st. szer. Patrycja Radłopicz i szer. Aleksandra Mazur. Na trzecim miejscu uplasował się st. chor. Adrian Kardas z wynikiem 5,35.

W uroczystości uczestniczyli: przedstawiciele Miasta Kalisza – prezydent Krystian Kinastowski, Tadeusz Skarżyński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kalisza; reprezentanci prezparlamentu; służb mundurowych, duchowieństwa i oświaty.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk