OZE. Kalisz z 6 milionami dofinansowania

467 instalacji fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych zostanie zamontowanych w 358 lokalizacjach rozproszonych na terenie całego Kalisza. To możliwe dzięki pozyskanemu przez Miasto dofinansowaniu, w wysokości ponad 6 milionów złotych.

Realizacja projektu przyczyni się do wykorzystania małych źródeł energii, zlokalizowanych blisko odbiorcy, zmniejszających straty przesyłowe oraz zapewniających efekt ekologiczny poprzez wzrost udziału energii odnawialnej w konsumpcji. Rozwiązanie zapewni dywersyfikację źródeł energii i zwiększy bezpieczeństwo energetyczne Kalisza oraz regionu przy wykorzystaniu naturalnych uwarunkowań i lokalnych potencjałów. - Planowane przedsięwzięcie służyć będzie produkcji energii elektrycznej i cieplnej z odnawialnego źródła na potrzeby własne mieszkańców - mówi prezydent Grzegorz Sapiński. - To będzie skutkowało obniżeniem kosztów związanych z opłatami za energię elektryczną oraz za paliwa, a także uzyskaniem efektu ekologicznego w postaci redukcji emisji do atmosfery dwutlenku węgla oraz ograniczeniem niskiej emisji.

Całkowita wartość projektu wynosi 7.992.512,07 złotych. Na realizację przedsięwzięcia Miasto uzyskało dofinansowanie ze środków unijnych w ramach WRPO, w wysokości 6.176.749,91 złotych.

Oprac. Tomasz Staszczyk