Pamięci prezydenta Pawła Adamowicza. Księga kondolencyjna w ratuszu

W kaliskim ratuszu została wystawiona księga kondolencyjna poświęcona pamięci tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza, Prezydenta Gdańska.

Zapraszamy wszystkich, którzy pragną wyrazić wsparcie dla bliskich zmarłego prezydenta. Księga znajduje się na parterze ratusza, przy Głównym Rynku 20. Wpisy można składać codziennie, od dziś do soboty 19 stycznia, w godz. 7.30 – 20.00.

- Nagła, tragiczna śmierć Pana Pawła Adamowicza pogrążyła nas w smutku i bólu. Odszedł wspaniały samorządowiec, kochający swoje miasto prezydent, szanowany powszechnie człowiek. Jego bliskim, rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom składam – w imieniu władz samorządowych i społeczności Kalisza – wyrazy głębokiego współczucia - napisał Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Do księgi wpisał się także Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza: - Wiadomość o Twojej śmierci wstrząsnęła mną bardzo i okryła wielkim smutkiem. Zapamiętałem Cię, i będę pamiętał, jako skromnego człowieka – prezydenta dużego dynamicznie rozwijającego się miasta. Będzie mi Ciebie brakowało – tak jak wielu innym osobom i to nie tylko mieszkańcom Gdańska. Cześć Twojej pamięci! Wszystkim bliskim, rodzinie, przyjaciołom, współpracownikom składam wyrazy głębokiego współczucia.

Prezydent Krystian Kinastowski i Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta skierowali także na ręce Aleksandry Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska list kondolencyjny.

W sobotę, w dniu pogrzebu śp. Pawła Adamowicza, który będzie też dniem żałoby narodowej, jak również w wieczór poprzedzający uroczystości żałobne, kaliski ratusz zostanie oświetlony barwami Gdańska i grafiką z herbem miasta.