Patriotyczny konkurs dla najmłodszych

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska oraz Publiczne Przedszkole nr 9 w Kaliszu zapraszają dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych w wieku 5,6 lat z terenu Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej do udziału w czwartej edycji "Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej".

Celem wydarzenia jest prezentacja umiejętności wokalnych i recytatorskich dzieci, a także odkrywanie młodych talentów. To również kształtowanie więzi emocjonalnej, społecznej i kulturowej z własnym miastem, narodem, jego historią, tradycją i wartościami.

Każda placówka może zgłosić tylko jednego uczestnika w każdej z kategorii, tj. piosenka patriotyczna lub poezja patriotyczna.
Kartę zgłoszenia wraz z podkładem muzycznym, a także zgodą na przetwarzanie danych osobowych i wykorzystanie wizerunku ucznia w celu uczestnictwa w przeglądzie należy przesyłać do 14 listopada 2021 r. na adres e-mail poczta@przedszkole9.kalisz.pl lub pocztą oraz bezpośrednio do Publicznego Przedszkola nr 9 przy ulicy Handlowej 4 w Kaliszu. Do karty zgłoszenia należy dołączyć również autorów tekstów, muzyki oraz słów piosenek i wierszy prezentowanych podczas Przeglądu Piosenki i Poezji Patriotycznej.

Eliminacje do przeglądu odbędą się 24 listopada 2021r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu przy ul. Wrocławskiej 182, w godzinach od 10.00 do 14.00. Jury po wysłuchaniu wszystkich utworów wytypuje laureatów na galę. Lista laureatów udostępniona zostanie 25 listopada 2021r. na stronach internetowych Publicznego Przedszkola Nr 9 w Kaliszu, SAKO, ODN w Kaliszu.

Gala przeglądu odbędzie się 18 stycznia 2022 r. w Auli UAM im. prof. Jerzego Rubińskiego od godz. 14.00 do 16.00. Wystąpi tam również młodzież z klas mundurowych V LO w Kaliszu oraz uczniowie z Technikum Budowy Fortepianów.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Prezydent Miasta Kalisza, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, Wielkopolski Kurator Oświaty, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kaliszu.

Partnerami wydarzenia są: Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

Więcej szczegółów w załączonym regulaminie.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta