Plan dla terenów przy Majkowskiej przyjęty

Radni Rady Miasta Kalisza jednogłośnie przyjęli miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Majkowska – Aleja Wojska Polskiego. Dokument umożliwia otworzenie tej części miasta na nowe inwestycje.

Plan obejmuje dwa tereny. Pierwszy położony jest pomiędzy ulicami Majkowską i Piłsudskiego, Kanałem Bernardyńskim oraz aleją Wojska Polskiego. Drugi jest zlokalizowany jest po południowej stronie ulicy Majkowskiej, w rejonie ulic Jana Długosza i Złotej. Łączna powierzchnia całego objętego planem obszaru do 22,11 ha.

Według przyjętego dokumentu na tym - w dużej mierze poprzemysłowym - obszarze możliwe będzie stworzenie obiektów mieszkaniowo-usługowych, co przyczyni się do uporządkowania i polepszenia warunków gospodarowania w terenie oraz optymalnego wykorzystania i zagospodarowania przestrzeni.

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego Majkowska – Aleja Wojska Polskiego dostępny jest pod linkiem PLAN.

Tekst: Juliusz Kowalczyk, zdjęcie: Artur Bonusiak