Po Prostu Głosuj – happening III LO

Kaliszanie wzięli dziś udział w happeningu „Po Prostu Głosuj”, zorganizowanym przez społeczność III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Kaliszu.

Akcja odbyła się w ramach programu „Młodzi Głosują +”, nadzorowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Uniwersytet SWPS.

Z młodzieżą spotkali się prezydent Krystian Kinastowski i wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. Włodarze podkreślili, jak ważne jest uczestnictwo w wyborach, podziękowali wszystkim za udział w imprezie i zaprosili do udziału w miejskich wydarzeniach.

Po odśpiewaniu hymnu Unii Europejskiej przedstawiciele kaliskich szkół ponadgimnazjalnych zorganizowali symboliczną sztafetę wokół ratusza - „Zjednoczeni w różnorodności możemy więcej”.

Wydarzenie ma na celu zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcenie ich do świadomego udziału w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego. Happening ma charakter wyłącznie edukacyjny, zachowuje neutralność polityczną. Nie wspiera żadnego z kandydatów, komitetów wyborczych, czy reprezentowanych przez nich partii.

Młodzież z III LO zwróciła także uwagę na możliwość przeprowadzenia symulacji wyborów do Parlamentu Europejskiego w poszczególnych kaliskich placówkach.

 

Wersja do druku
Wersja PDF