Podziękowania dla Adama Klocka

W poniedziałek, 2 listopada 2020 r. Adam Klocek zakończył swoją 14-letnią pracę na stanowisku dyrektora naczelnego i artystycznego Filharmonii Kaliskiej, instytucji kultury Miasta Kalisza. Wczoraj prezydent Krystian Kinastowski oraz wiceprezydent Grzegorz Kulawinek podziękowali mu za wieloletnią współpracę.

- Proszę przyjąć wyrazy podziękowania za Pana działania na rzecz Orkiestry. Myślę, że wdzięczność ta płynie także od wielu mieszkańców naszego miasta. W minionych latach Filharmonia Kaliska się zmieniała. Realizowała kolejne, nowe projekty artystyczne, dotykając bardzo różnorodnych obszarów muzycznych. Wiele tych przedsięwzięć zyskało uznanie nie tylko rodzimej, kaliskiej publiczności. Wyrazem tego jest chociażby zdobycie, razem z Włodzimierzem Pawlikiem i Randy’m Breckerem, nagrody Grammy - powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Do życzeń dalszych sukcesów na nowym etapie kariery zawodowej przyłączył się wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Adam Klocek to doktor habilitowany sztuki muzycznej, dyrygent, kompozytor, pedagog, wiolonczelista. Dyrektor Filharmonii Częstochowskiej, dyrektor artystyczny orkiestry Młoda Polska Filharmonia, członek honorowy Związku Kompozytorów Rosyjskich. Odznaczony Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Srebrnym Medalem „Gloria Artis”, "Zasłużony dla Miasta Kalisza", wspólnie z Filharmonią Kaliską laureat Nagrody Miasta Kalisza.

Na 100-lecie zburzenia Kalisza (2014) napisał złożoną z dwunastu kompozycji suitę "Feniks".
Poprowadził Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej do wielkiego sukcesu, jakim jest Grammy Award w kategorii Best Large Jazz Ensemble Album za „Night in Calisia” z udziałem światowej sławy trębacza jazzowego Randy Breckera oraz Włodek Pawlik Trio.

Oprac. i zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Urząd Miasta Kalisza