Podziel się życiem - oddaj krew

Polski Czerwony Krzyż i Rejonowa Rada Honorowego Krwiodawstwa w Kaliszu zapraszają do udziału w akcji poboru krwi, która zostanie zorganizowana w piątek, 14 czerwca, w godz. 12.00 - 17.00 na Głównym Rynku Kalisza z okazji Święta Miasta oraz Światowego Dnia Krwiodawcy.

Podczas akcji będzie także możliwość zarejestrowania się do Rejestru Potencjalnych Dawców Szpiku.

Prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość (ze zdjęciem).

Każdy osoba, która odda krew ma oznaczoną grupę krwi oraz określony poziom hemoglobiny, wykonane badania wirusologiczne, otrzymuje na życzenie wyniki badań laboratoryjnych, otrzymuje słodki upominek i miłą pamiątkę.

Krwiodawcą może zostać każda zdrowa osoba, w wieku od 18 do 65 lat. Przed oddaniem krwi należy spożyć lekki posiłek. W ciągu 24 godzin przed oddaniem nie należy spożywać alkoholu. Oddawanie krwi nie stanowi zagrożenia dla zdrowia!

Do akcji włączyły się: Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu oraz Urząd Miasta Kalisza.