Polscy tenisiści powalczą w Kaliszu o Puchar Davisa

W dniach 6-7 marca, w hali Kalisz-Arena, reprezentacja Polski w tenisie ziemnym rozpocznie rywalizację o Puchar Davisa. Nasi zawodnicy rozegrają mecz z reprezentantami Hongkongu.

- Konsekwentnie dążymy do realizacji wielu interesujących imprez sportowych w mieście, za nami m.in. Puchar Polski w Piłce Siatkowej Kobiet, czy Superpuchar Polski w Koszykówce Mężczyzn. Kolejną jest Puchar Davisa, który organizujemy wspólnie z Polskim Związkiem Tenisowym – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza podczas konferencji sportowej. - Dziękuję za współpracę przedstawicielom PZT z prezesem Mirosławem Skrzypczyńskim na czele. Mam nadzieję, że dopiszemy swoją sportową – tenisową – historię. Puchar Davisa to także wiele imprez towarzyszących. Zapraszam wszystkich do udziału i do kibicowania polskim zawodnikom. Dodać należy, że posiadamy doskonałe warunki, które możemy zapewnić zawodnikom i trenerom.

- Tenis w Kaliszu doskonale się rozwija. Cieszę się, że mamy zaufanie Polskiego Związku Tenisowego. Przed nami nie tylko zawody, ale także międzynarodowa konferencja trenerów, czy Mistrzostwa Kalisza w deblach. Zapraszamy sympatyków tenisa do kibicowania naszej reprezentacji – powiedział Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

We wrześniu ubiegłego roku Polacy bardzo dobrze zaprezentowali się w turnieju Grupy III Strefy Europejskiej. W Atenach bez problemu wywalczyli awans, pokonując kolejno ekipy Monako, Grecji oraz Luksemburga, a w decydującym spotkaniu okazali się również lepsi od Estonii.

Awansowaliśmy w ten sposób do zreformowanych baraży o miejsce w Grupie Światowej II. Zwycięstwo w Kaliszu otworzyłoby nam drogę do wrześniowego meczu o prawo gry w 2021 roku w Grupie Światowej I, stanowiącej bezpośrednie zaplecze elity rywalizującej o Puchar Davisa.

- Imprezy takie jak Puchar Davisa staramy się organizować w miastach, w których tenis jest popularny i dobrze się rozwija. Zawody w najstarszym mieście w Polsce będą rozgrywane m.in. dzięki determinacji i zaangażowaniu władz Kalisza – dodał Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego. - Walczymy o awans do wyższej grupy. To wielkie wydarzenie dla nas, dla zawodników, ale i dla Kalisza. Mecz Polska – Hongkong będzie debiutem dla Mariusza Fyrstenberga, który wystąpi jako kapitan reprezentacji Polski. Wierzymy, że doświadczenie szóstego deblisty świata, wielokrotnego uczestnika turniejów wielkoszlemowych i zamykającego sezon turnieju ATP World Tour Finals doda skrzydeł naszej drużynie.

To wielki zaszczyt móc pokierować reprezentacją kraju. Jestem przekonany, że w Kaliszu nie zabraknie kibiców, którzy pojawią się w marcu w hali Kalisz Arena – mówi Mariusz Fyrstenberg. - Dziękuję prezydentowi Krystianowi Kinastowskiemu i wiceprezydentowi Grzegorzowi Kulawinkowi za współorganizację przedsięwzięcia.

O Pucharze Davisa oraz swoich sportowych działaniach i osiągnięciach opowiedzieli także: Kamil Majchrzak, aktualnie 105. tenisista w rankingu ATP World Tour; Tomasz Matuszewski, członek Zarządu Polskiego Związku Tenisowego; Tomasz Iwański, doradca ds. sportowych Polskiego Związku Tenisowego.

Polska i Hongkong nigdy wcześniej z sobą nie rywalizowały, konieczne więc było wylosowanie gospodarza. Szczęście dopisało Polakom – nasi reprezentanci nie tylko zagrają przed własną widownią, ale mają także możliwość dokonania wyboru terenu. Postawili na nawierzchnię typu Mapecoat TNS Finish 3.

Polscy tenisiści, których ostateczny skład poznamy pod koniec lutego, są faworytem tego meczu.

Miejscem dwudniowej tenisowej rywalizacji będzie hala Kalisz Arena, miejsce ligowych rozgrywek piłkarzy ręcznych oraz siatkarek. Jej gościnne trybuny mogą pomieścić blisko 3000 widzów.

- Mocno liczymy na gorące wsparcie kaliskiej widowni, dlatego zapraszamy do kibicowania całymi rodzinami. Ceny biletów dla najmłodszych są naprawdę symboliczne – uzupełnia prezydent Krystian Kinastowski.

Bilety można kupić na stronie: http://pzt.abilet.pl
Do nabycia są bilety, które będą ważne przez dwa dni turnieju: normalny bilet kosztuje 40 zł, ulgowy 25 zł, bilet dla dzieci 5 zł. Do nabycia są także bilety jednodniowe - bilet normalny za 25 zł, ulgowy za 15 zł i dla dzieci - 3 zł.

 

Tekst: Anna Błaszczyk, za PZT, fot. Magdalena Bartnik
Wersja do druku
Wersja PDF