Ponad podziałami dla Kalisza

Krystian Kinastowski, Prezydent Miasta Kalisza, zwrócił się do parlamentarzystów regionu kalisko-leszczyńskiego z zaproszeniem na spotkanie dotyczące przyszłości miasta i regionu. O planowanej na 1 kwietnia dyskusji włodarz miasta poinformował podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Kalisz, jako największe miasto południowej Wielkopolski oraz aglomeracji kalisko-ostrowskiej, ma wiele swoich potrzeb. Właśnie o nich prezydent ma zamiar porozmawiać z parlamentarzystami.

Chciałbym, żeby powstał zespół ponadpartyjny w sprawie rozwoju miasta i aglomeracji kalisko-ostrowskiej. Myślę, że w aglomeracji należy upatrywać szansy dla rozwoju samego Kalisza i okolicznych miejscowości. Jest dużo tematów, które wykraczają poza zakres kompetencji samorządu i tutaj ważna jest jego dobra współpraca z parlamentarzystami. Zależy mi na tym, żeby mieli oni świadomość problemów i potrzeb Kalisza. Mam nadzieję, że staną się ambasadorami kaliskich spraw w Warszawie i w ten sposób pomogą nam dbać o interes miasta i jego mieszkańców – powiedział prezydent Krystian Kinastowski podczas dzisiejszej konferencji prasowej.

Wśród tematów, które zostaną poruszone podczas rozmowy, są rozbudowa dróg krajowych, wiodących przez Kalisz, budowa obwodnicy miasta czy rozwój aglomeracji kalisko-ostrowskiej w świetle nowej perspektywy unijnej.

Tekst i zdjęcia Juliusz Kowalczyk