Poznaj historię spisów powszechnych i spisz się w ratuszu!

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa. Udział w nim jest obowiązkowy, również dla cudzoziemców mieszkających w Polsce. Zachęcamy wszystkich kaliszan, którzy nie spisali się przez internet lub przy pomocy rachmistrza, do wizyty w ratuszu w najbliższą sobotę.

21 sierpnia do dyspozycji mieszkańców będą urzędnicy Gminnego Biura Spisowego. Z ich pomocą będzie można wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym i spełnić ustawowy obowiązek.

Urzędnicy będą pełnić dyżur w najbliższą sobotę w godz. 9 - 15 w kaliskim ratuszu (pok. nr 17).

W tym dniu na Głównym Rynku pojawi się wystawa plenerowa, która przedstawi historię spisów powszechnych w naszym kraju, a ta jest bogata, bo sięga 1789 roku, kiedy przeprowadzono pierwszy spis ludności na ziemiach polskich.

Zachęcamy do zapoznania się z wystawą i skorzystania z możliwości dokonania spisu w ratuszu.

Tekst i zdjęcie: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta