Prezydent i radni w kadencji 2024-2029 otrzymali zaświadczenia o wyborze

Wybrani przez mieszkańców Prezydent Miasta Kalisza oraz radni Rady Miasta Kalisza otrzymali zaświadczenia potwierdzające uzyskanie mandatu w kwietniowych wyborach samorządowych.

Dokumenty wręczył Stanisław Krawczyk, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej w obecności pozostałych członków gremium. Wydarzenie odbyło się w ratuszu, w Sali Recepcyjnej im. Ignacego Adama Bujnickiego – miejscu sesji Rady Miasta Kalisza.

Kaliszanie głosowali w 57 obwodach. Frekwencja wyniosła 49,7% i była wyższa o kilka punktów procentowych od ostatnich wyborów samorządowych. Z urn wyjęto 36453 ważne karty do głosowania.

Prezydentem na kolejną kadencję pozostaje Krystian Kinastowski.

Radę Miasta Kalisza utworzy 23 radnych. Wśród nich doświadczeni samorządowcy, a także debiutanci. Najwięcej głosów (10253) oddano na kandydatów Komitetu Wyborczego Wyborców Krystiana Kinastowskiego - Koalicja Kaliska.

Zaświadczenia o wyborze odebrali dziś:
• Maciej Marek Antczak - Komitet Wyborczy Wyborców Krystiana Kinastowskiego - Koalicja Kaliska,
• Sławomir Mariusz Chrzanowski - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska,
• Eskan Darwich - Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe,
• Mirosław Józef Gabrysiak - Komitet Wyborczy Wyborców Krystiana Kinastowskiego - Koalicja Kaliska,
• Tomasz Andrzej Grochowski - Koalicyjny Komitet Wyborczy Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe,
• Anita Anna Kaczorowska - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska,
• Artur Piotr Kijewski - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
• Radosław Krzysztof Kołaciński - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska,
• Grzegorz Daniel Kulawinek - Komitet Wyborczy Wyborców Krystiana Kinastowskiego - Koalicja Kaliska,
• Sławomir Grzegorz Lasiecki - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
• Piotr Stanisław Łuszczykiewicz - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska,
• Marcin Łukasz Małecki - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska,
• Sławomir Matczak - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska,
• Małgorzata Mosińska-Busz - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
• Andrzej Plichta - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
• Mateusz Jerzy Podsadny - Komitet Wyborczy Wyborców Krystiana Kinastowskiego - Koalicja Kaliska,
• Karolina Wioleta Sadowska - Komitet Wyborczy Wyborców Krystiana Kinastowskiego - Koalicja Kaliska,
• Magdalena Sekura-Nowicka - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska,
• Marcin Strzelec - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
• Marta Anna Walczykiewicz - Komitet Wyborczy Wyborców Krystiana Kinastowskiego - Koalicja Kaliska.

W Radzie zasiądą także:
• Dariusz Grodziński - Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska,
• Tadeusz Edmund Skarżyński - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość.
Mandat Krystiana Kinastowskiego jako radnego został wygaszony z uwagi na wybór na prezydenta miasta. Jego miejsce w Radzie zajmie Marian Durlej.

Prezydent Krystian Kinastowski podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przeprowadzenie wyborów, a także pogratulował nowo wybranym radnym.

- Będziemy wspólnie debatować, pracować nad sprawami ważnymi dla mieszkańców. Życzyłbym sobie tego, aby kultura, która zagościła na tej sali w poprzedniej kadencji, została zachowana. To była bardzo dobra kadencja dla Kalisza, mieliśmy wszyscy komfort pracy. Zachęcam do dalszej współpracy na rzecz naszego miasta – powiedział Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Zaprzysiężenie nowo wybranej Rady Miasta Kalisza odbędzie się na początku maja.

Tekst: Katarzyna Ciupek, zdjęcia: Magdalena Bartnik, Marcelina Pietrzak - Kancelaria Prezydenta Miasta, fot. grupowe radnych z ramienia komitetu Koalicji Obywatelskiej: Błażej Krawczyk - Calisia.pl