Program Dni Otwartych Funduszy Europejskich

W najbliższy weekend w Kaliszu odbędą się Dni Otwarte Funduszy Europejskich. Krystian Kinastowski, prezydent Miasta Kalisza zaprasza na V Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej, spacer szlakiem inwestycji miejskich, a także koncerty w Akceleratorze Kultury.

Sobota, 18 września godz. 10:00 - 15:00
V Rajd Rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej
Start: Główny Rynek w Kaliszu

Wybrana trasa prowadzi m. in. przez ścieżki rowerowe sfinansowane ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 w ramach Strategii ZIT dla rozwoju AKO. Około 50-cio kilometrowa trasa rajdu przebiegać będzie między innymi przez Miasto Kalisz, Gminę Blizanów oraz Gminę Gołuchów. Podczas startu każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma pakiet startowy, a niebezpieczne miejsca na drodze będą zabezpieczone przez specjalne służby. Dodatkowo cały peleton uczestników rajdu będzie prowadzony przez pilota. W celu zapewnienia bezpieczeństwa rowerzyści zostaną podzieleni na 15-osobowe grupy prowadzone przez doświadczonych cyklistów. Mniej więcej w połowie rajdu zaplanowana jest przerwa w Gołuchowskim Ośrodku Turystyki i Sportu. Meta V Rajdu Rowerowego po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej mieści się w Rodzinnych Ogródkach Działkowych na osiedlu Majków w Kaliszu. Na miejscu planujemy wspólny odpoczynek i poczęstunek.

Chętni mogą się zapisać na Rajd pod adresem: https://elektronicznezapisy.pl/event/6302/strona.html . Wszystkie informacje dostępne są tutaj: http://sako-info.pl/v-rajd-rowerowy-po-aglomeracji-kalisko-ostrowskiej/ .
Kontakt mailowy: kpm@um.kalisz.pl lub biuro@sako-info.pl Kontakt telefoniczny: +48 62 765 43 66 lub +48 62 598 52 37.

Sobota, 18 września godz. 19:00 - 21:00
Koncert Joanny Knitter Blues&Folk Connection
Akcelerator Kultury ul. Nowy Świat 2a

Joanna Knitter jest uznaną wokalistką, która działa w wielu muzycznych stylistykach. Jako wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku (śpiew jazzowy, improwizacja jazzowa, interpretacja piosenki, interpretacja tekstu literackiego z dykcją) jest także doskonałym nauczycielem dla siebie samej. Zdobywająca popularność i uznanie, wokalistka koncertuje na największych festiwalach muzycznych w Polsce i na świecie (od Gevarenwinkel Blues & Roots Festival i Rawa Blues po Rockabilly Day, Baltic Music Festival czy festiwale jazzowe w Sopocie i Krakowie). Jej formacja Blues & Folk Connection to projekt czerpiący z „roots” – tradycji muzyki amerykańskiej początku XX wieku, nie unikający także poszukiwań wśród brzmień współczesnych. W skład zespołu wchodzą muzycy o różnych osobowościach, pochodzący z innych kultur muzycznych: zakorzeniony w bluesie perkusista Piotr Góra, jazzowy kontrabasista Adam Żuchowski, wszechstronny pianista Artur Jurek oraz gitarzysta Krzysztof Paul. Joanna Knitter przewodzi tej znakomitej formacji, z którą zrealizowała dotąd trzy albumy: „Cruel, Cruel World”, „Hard, Hard Times” oraz najnowszy „Aretha”.

Link do strony zespołu: https://www.facebook.com/bluesandfolkconnection.
Kontakt mailowy: kpm@um.kalisz.pl Kontakt telefoniczny: +48 62 765 43 66, 732 743 605.

W sobotę na Głównym Rynku, w godzinach 8:00 - 18:00 mieszkańcy w wieku 50-64 lat będą mogli bezpłatnie przebadać się w kierunku wykrywania raka czerniaka po wcześniejszym zapisaniu na stronie www.stopczerniak.ako.pl. Zapraszamy również na bezpłatne szczepienia przeciwko WZW typu B dla mieszkańców AKO w wieku 36-64 lata.

Niedziela, 19 wrzęśnia godz. 16:00 - 18:00
Spacer szlakiem inwestycji miejskich
Zbiórka przy chińskiej restauracji na Plantach

Celem spaceru jest pokazanie uczestnikom oraz omówienie zrealizowanych – przy wsparciu środków unijnych - inwestycji miejskich. Krystian Kinastowski, prezydent miasta Kalisza omówi zmiany, jakie dokonały się na zrewitalizowanym obszarze.
Zaprzyjaźnione Stowarzyszenie Kalisia Nordic Team zaprezentuje prawidłowy sposób chodzenia z kijkami (dla aktywnych uczestników przewidziane są nagrody). Spacerowym krokiem przejdziemy plantami do odświeżonego pomnika Adama Asnyka. Zaprezentowana zostanie działaność COP (ul. Babina1). Przedstawimy działalność Centrum Organizacji Pozarządowych, a następnie przejdziemy ul. Zamkową na Główny Rynek. Zainteresowani będą mogli bezpłatnie zwiedzić multimedialną ekspozycję w ratuszu – piwnicy oraz wieży ratuszowej oraz obejrzeć odnowioną Salę Recepcyjną. Przewidzieliśmy stoisko promujące miasto, przy którym dzieci będą mogły zbudować „swój Kalisz” z dużych, miękkich kostek (puzzle przestrzenne).

Zwieńczeniem spaceru jest zwiedzanie Akceleratora Kultury (ul. Nowy Świat 2a), w którym o g. 18.00 rozpocznie się koncert „Big Bandu Po Godzinach”. Koncert potrwa ok. godziny.

Big Band „Po Godzinach” to zespół muzyczny, który tworzą wieloletni byli już członkowie orkiestry dętej z Blizanowa, a powstał on w 2019 roku. Głównym celem tego projektu muzycznego jest rozwijanie i utrwalanie pasji muzycznych oraz propagowanie kultury muzycznej. Liderem Bandu jest Szymon Wieczorkiewicz, absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunkach: kontrabas klasyczny, kontrabas jazzowy, gitara basowa jazzowa, obecnie student kompozycji i aranżacji w zakresie muzyki jazzowej. Wokalistką Big Bandu jest Kornelia Raźniewska, która ma w swoim dorobku wiele nagród w krajowych i międzynarodowych konkursach wokalnych. Managerem zespołu jest trębacz bandu, Krzysztof Koszela. Repertuar zespołu stanowią kompozycje zarówno polskiej jak i zagranicznej literatury o charakterze jazzowym, popowym i rockowym. Zespół aktualnie działa w ramach Blizanowskiego Stowarzyszenia Kulturalnego przy Domu Kultury w Blizanowie i Zajezdni Kultury w Pleszewie.

Wyzwania muzyczne jakie stawia sobie Zespół, motywują członków formacji do nieustającej pracy nad samorozwojem oraz pogłębianiem wiedzy muzycznej, co przekłada się na podwyższanie poziomu wykonawczego jaki prezentuje Big Band. Warto nadmienić, iż zespół tworzą od nieprzerwanie szesnastu lat przyjaciele oraz pasjonaci muzyki. To właśnie pasja i chęć rozwoju sprawiają, że poziom artystyczny kultury Gminy Blizanów i Miasta Pleszew nieustannie wzrasta i wzbogaca się o nowe doświadczenia i przeżycia muzyczne

Kontakt mailowy: kpm@um.kalisz.pl. Kontakt telefoniczny: +48 62 765 43 66, +48 62 765 44 27.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta
Wersja do druku
Wersja PDF