Przenosimy MDK na Teatralną

Młodzieżowy Dom Kultury, który do tej pory funkcjonował w budynku Szkoły Podstawowej nr 16 przy ul. Fabrycznej, zostanie przeniesiony do budynku po Gimnazjum nr 3 przy ul. Teatralnej. Na decyzji skorzystają wszyscy – MDK zyska lepsze warunki funkcjonowania, a szkoła więcej miejsca, unikając tym samym konieczności prowadzenia zajęć w systemie dwuzmianowym.

Sale zwolnione przez Młodzieżowy Dom Kultury w budynku przy ul. Fabrycznej wrócą do Szkoły Podstawowej nr 16, która w obliczu zwiększenia liczby klas w podstawówkach do ośmiu, potrzebuje większej liczby klasopracowni. Znika tym samym widmo wprowadzenia zajęć szkolnych w systemie dwuzmianowym. Młodzieżowy Dom Kultury natomiast będzie mógł liczyć na większe przestrzenie. Zyska również duże sale, idealne do warsztatów tanecznych czy teatralnych.

- To dobry układ dla obu jednostek. Bardzo zależało nam na tym, żeby uniknąć zajęć popołudniowych w szkole, które nie są dobre ani dla nauczycieli, ani dla uczniów. Przewidujemy, że Młodzieżowy Dom Kultury do budynku przy Teatralnej można przenieść bez większych nakładów. Konkretny zakres prac adaptacyjnych będziemy znali, kiedy dyrektor MDK-u przedstawi nam swój pomysł na funkcjonowanie placówki w tym miejscu – komentuje wiceprezydent Grzegorz Kulawinek.

Młodzieżowy Dom Kultury zacznie funkcjonować przy ulicy Teatralnej od 1 września 2019 roku. Same przenosiny i konieczna dla niektórych pomieszczeń adaptacja odbędzie się w wakacje. Stanowią one kontynuację zadań, wynikających z reformy oświaty. Przyjęto wówczas założenie, że Szkoła Podstawowa nr 16 będzie funkcjonowała w jednym budynku, co od początku nowego roku szkolnego zostanie wcielone w życie.

Tekst i zdjęcia Juliusz Kowalczyk
Wersja do druku
Wersja PDF