Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w 2020 roku

Również w tym roku mieszkańcy Kalisza mogą korzystać z Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, położonego przy ul. Bażanciej 1a.

Punkt przyjmuje:
1. papier;
2. metale, tworzywa sztuczne i opakowania wielomateriałowe;
3. szkło;
4. meble i inne odpady wielkogabarytowe;
5. zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny;
6. bioodpady;
7. przeterminowane leki i chemikalia inne niż niebezpieczne, farby, lakiery, przeterminowane oleje i tłuszcze;
8. zużyte baterie i akumulatory;
9. odzież i tekstylia;
10. zużyte opony z samochodów o ładowności do 3,5 Mg pochodzące z gospodarstwa domowego;
11. odpady budowlane i rozbiórkowe, wytwarzane w ramach prowadzonych we własnym zakresie robót budowlanych, niewymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót do właściwego organu administracji.

Mieszkańcy Kalisza przywożą posegregowane odpady do PSZOK we własnym zakresie.
Dostarczając je, należy podać adres zamieszkania i okazać dowód osobisty.

Kontenery, pojemniki i miejsca składowania poszczególnych odpadów są odpowiednio oznaczone, ale również pracownicy obsługujący punkt służą mieszkańcom pomocą w ich zlokalizowaniu.

Odpady można przywozić w każdą sobotę w godzinach od 8.00 do 16.00, z wyjątkiem:
1) 11 kwietnia 2020 r. (zamiast tego dnia PSZOK będzie czynny 10 kwietnia 2020 r.);
2) 2 maja 2020 r. (zamiast tego dnia PSZOK będzie czynny 30 kwietnia 2020 r.);
3) 15 sierpnia 2020 r. (zamiast tego dnia PSZOK będzie czynny 14 sierpnia 2020 r.);
4) 26 grudnia 2020 r. (zamiast tego dnia PSZOK będzie czynny 18 i 19 grudnia 2020 r.).

Oprac., zdjęcie: Katarzyna Ciupek