Komisja Budżetu i Finansów

Od godziny 9:00 trwa Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza. Zachęcamy do zapoznania się z porządkiem obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Kalisza do 2030 roku z perspektywą do 2035 roku".
4. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w zmiany sprawie przyjęcia Planu zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego Miasta Kalisza.
5. Projekt uchwały w sprawie bezpośredniego powierzenia wykonywania zadań własnych Miasta w zakresie publicznego transportu zbiorowego komunikacją miejską spółce Kaliskie Linie Autobusowe sp. z o. o. z siedzibą w Kaliszu.
6. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę nr LVI/793/2022 Rady Miasta Kalisza z dnia 29 września 2022 roku w zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok.
7. Korespondencja:
a) Uchwała Nr SO-2/0953/223/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 26 września 2022 roku w sprawie wyrażenia opinii o informacji o przebiegu wykonania budżetu Miasta Kalisza za I półrocze 2022 roku oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej.
b) Pismo Rady Rodziców przy Publicznym Przedszkolu nr 9 w Kaliszu z dnia 14.10.2022 r. w sprawie uwzględnienia w kolejnym Planie Budżetowym remontu i odbudowy placu zabaw oraz ogrodzenia Publicznego Przedszkola Nr 9 w Kaliszu.
c) Odpowiedź Skarbnika Miasta ws. niewygasających wydatków za rok 2021.
8. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
9. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta