Komisja Budżetu i Finansów

Od godziny 9:00 trwa Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza. Zachęcamy do zapoznania się z porządkiem obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy usługowej – Wrocławska.
4. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ulicy Tylnej.
5. Projekt uchwały w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości, za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.
6. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia górnych stawek opłat za usługi w zakresie odbierania i zagospodarowania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.
7. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia i zasad przyznawania Nagrody Miasta Kalisza.
8. Projekt uchwały w sprawie określenia stawki za 1 km przebiegu pojazdu, obowiązującej w Kaliszu, w roku szkolnym 2022/2023.
9. Projekt uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu na zadania z zakresu kultury.
10. Projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym w Kaliszu.
11. Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia programu osłonowego w zakresie udzielania wsparcia osobom starszym w wieku 65 lat i więcej z terenu miasta Kalisza.
12. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad zwrotu wydatków za posiłek, świadczenie pieniężne na zakup posiłku lub żywności, świadczenie rzeczowe w postaci produktów żywnościowych.
13. Projekt uchwały w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego w celu udzielenia wsparcia w postaci świadczenia pieniężnego z pomocy społecznej w formie zasiłku celowego na zakup posiłku lub żywności dla osób i rodzin objętych wieloletnim rządowym programem pn. „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2019-2023.
14. Projekt uchwały w sprawie utworzenia spółdzielni socjalnej.
15. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2023 rok.
16. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2023-2043.
17. Przyjęcie sprawozdania z działalności Komisji za 2022 rok.
18. Propozycje do planu pracy Komisji na 2023 rok.
19. Korespondencja.
20. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
21. Zamknięcie posiedzenia.

Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta