Komisja Budżetu i Finansów

Dzisiaj o godzinie 9.00 w Villi Calisia odbyło się posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza.

Porządek obrad
1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu za 2022 rok.
4. Projekt uchwały w sprawie określenia zadań realizowanych przez Miasto Kalisz z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok 2023.
5. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji przez Miasto Kalisz zadań publicznych z zakresu oświaty z Powiatu Kaliskiego.
6. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, funduszu stypendialnego oraz zasad, warunków i trybu przyznawania stypendiów.
7. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów najmu lokali użytkowych z dotychczasowymi najemcami na czas nieoznaczony.
8. Projekt uchwały w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2024 rok.
9. Projekt uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.
10. Projekt uchwały w sprawie określenia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Kalisza na 2023 rok.
11. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w istniejącej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej„KZN-Zachodni” sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
12. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od ponoszenia opłaty za pobyt dziecka w żłobkach prowadzonych przez Miasto Kalisz.
13. Projekt uchwały w sprawie niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie Kalisza na 2024 rok środków stanowiących fundusz sołecki.
14. Projekt uchwały w sprawie zmiany „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Długiej i Szerokiej”.
15. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2023 rok.
16. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2023-2043.
17. Zaopiniowanie kandydatur do corocznych nagród za wyróżniającą postawę w działaniach ratowniczych prowadzonych w ramach ochrony przeciwpożarowej.
18. Korespondencja:
a) Pismo OSP Dobrzec w sprawie zgłoszenia kandydatury do nagrody;
b) Pismo OSP Kalisz-Lis w sprawie zgłoszenia kandydatury do nagrody;
c) Pismo OSP Kalisz-Sulisławice w sprawie zgłoszenia kandydatury do nagrody;
d) Pismo Komendanta Miejskiego PSP Kalisz w sprawie zgłoszenia kandydatur do nagród;
e) Informacja o ulgach w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym udzielonych w 2022 roku.
f) Uchwała Nr SO-2/0950/17/2023 Składu Orzekającego Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 07-03-2023 r. w sprawie wydania opinii o możliwości wykupu planowanych do wyemitowania obligacji.
19. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
20. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała A. Tomaszewska - Kancelaria Prezydenta Miasta