Komisja Budżetu i Finansów

Od godziny 9:00 trwa Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza. Zachęcamy do zapoznania się z porządkiem obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Informacja o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2022 r. oraz informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym realizacji przedsięwzięć, o których mowa w art. 226 ust. 3 ustawy o finansach publicznych.
4. Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za I półrocze 2022 r.
5. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie zamiaru zmiany statutu samorządowej instytucji kultury - Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i podania jej do publicznej wiadomości.
6. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na 2023 r.
7. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie organizacji wspólnej obsługi przez Urząd Miasta Kalisza jednostek oświatowych Miasta Kalisza.
8. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu lokalu użytkowego z dotychczasowym najemcą na czas nieokreślony.
9. Projekt uchwały zmieniającej Uchwałę w sprawie przyjęcia Programu „Kaliska Karta Mieszkańca”.
10. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Długiej i Szerokiej.
11. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego linii WN 110 kV relacji Konin Południe – Kalisz Północ oraz linii WN 110 kV relacji Ceków – Kalisz Piwonice.
12. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia cen maksymalnych za usługi przewozowe w publicznym transporcie.
13. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego komunikacji miejskiej na terenie Kalisza i gmin, z którymi Miasto Kalisz zawarło porozumienia.
14. Projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad, sposobu, trybu oraz organów i osób uprawnionych do umarzania, odraczania oraz rozkładania na raty należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym, przypadających Miastu Kalisz lub jego jednostkom organizacyjnym oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej.
15. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok.
16. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2022-2043.
17. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kalisza – Aktualizacja”.
18. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia „Aktualizacji założeń do planu zaopatrzenia miasta Kalisza w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe na lata 2016-2030”.
19. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia „Regulaminu wynagradzania i przyznawania nagród dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Kalisz”.
20. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok
21. Pismo nr WRM.7011.27.2018 w sprawie zaopiniowania wniosku o umorzenie należności pieniężnych z tytułu naliczonych kar umownych naliczonych przez Miasto Kalisz za niezrealizowanie umowy na „Dostawę i montaż witaczy na terenie Miasta Kalisza”.
22. Pismo Nadleśnictwa Kalisz dotyczące wydania przez radę gminy opinii dla projektu lasów ochronnych na podstawie art. 16 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach.
23. Korespondencja:
a) pismo Przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” z prośbą o zorganizowanie wyjazdowego posiedzenia komisji.
b) pismo Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie miasta na rok 2023,
c) pismo Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu dotyczące remontu i modernizacji dachu budynku placówki.
24. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
25. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta