Komisja Budżetu i Finansów

Od godziny 9:00 trwa Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza. Zachęcamy do zapoznania się z porządkiem obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia Programu „Kaliska Karta Mieszkańca”.
4. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu przysługującego strażakom ratownikom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Kalisza, którzy uczestniczyli w działaniach ratowniczych, akcjach ratowniczych, szkoleniach lub ćwiczeniach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę.
5. Sprawozdanie z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli w szkołach prowadzonych przez jednostkę samorządu terytorialnego za 2022 r.
6. Projekt uchwały w sprawie nadania imienia Władysława Kościelniaka Szkole Podstawowej Nr 13 w Kaliszu, przy ulicy Kordeckiego 34, wchodzącej w skład Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 4 w Kaliszu.
7. Projekt uchwały w sprawie wprowadzenia opłaty prolongacyjnej.
8. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Programu polityki zdrowotnej – wczesnego wykrywania raka jelita grubego 2023-2024”.
9. Projekt uchwały zmieniająca uchwałę w sprawie ustalenia zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kalisza.
10. Projekt uchwały w sprawie zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Majkowska – Aleja Wojska Polskiego.
11. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy aktywności gospodarczej – Piskorzewie”.
12. Projekt uchwały w sprawie udzielenia w 2023 roku dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane dla obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków lub ujętych w gminnej ewidencji zabytków.
13. Projekt uchwały zmieniająca uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto Kalisz, udostępnionych dla operatora i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.
14. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2023 rok.
15. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2023-2043.
16. Przyjęcie planu pracy Komisji na 2023 rok.
17. Korespondencja:
a) Uchwała Nr SO- 2/0951/316/2023 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 26 stycznia 2023 roku w sprawie możliwości sfinansowania przez Miasto Kalisz deficytu budżetu 2023 roku;
c) Pismo Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu - MOPS-DPZ.021.2.2023 z dnia 13.02.2023 r.
18. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
19. Zamknięcie posiedzenia.

Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta