Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisz

Dzisiaj w Villi Calisia obradowali radni z Komisji Budżetu i Finansów.

Porządek obrad

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu przysługującego strażakom ratownikom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Kalisza, którzy uczestniczyli w działaniach ratowniczych, akcjach ratowniczych, szkoleniach lub ćwiczeniach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę.
4. Projekt uchwały w sprawie przyznania Nagrody Miasta Kalisza.
5. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok.
6. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2022-2043.
7. Projekt uchwały w sprawie emisji obligacji oraz zasad ich zbywania, nabywania i wykupu.
8. Projekt uchwały w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej.
9. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie powołania Kaliskiej Rady Seniorów oraz nadania jej Statutu.
10. Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok.
11. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy dzierżawy na grunty będące własnością Miasta Kalisza, na czas oznaczony i czas nieoznaczony w trybie bezprzetargowym.
12. Projekt uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b poprzez zmianę jej siedziby.
13. Projekt uchwały w sprawie ustalenia „Zasad i warunków sytuowania na terenie miasta Kalisza obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane”.
14. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Miasta Kalisza Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
15. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia w 2022 roku dotacji dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
16. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego komunikacji miejskiej na terenie Kalisza i gmin, z którymi Miasto Kalisz zawarło porozumienia.
17. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie miasta Kalisza i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowania odpadami komunalnymi.
18. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zamiaru zmiany statutu samorządowej instytucji kultury - Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i podania jej do publicznej wiadomości.
19. Korespondencja:
a) Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta Kalisza za rok 2021 wraz z informacją o stanie mienia komunalnego;
b) Pismo Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu z dnia 17 maja 2022 r. w sprawie przyznania nagród za osiągnięcia w służbie policjantów Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.
20. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
21. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała A. Tomaszewska, Kancelaria Prezydenta Miasta