Komisja Edukacji, Kultury i Sportu

Od godziny 10:00, w Villi Calisia obraduje komisja Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza. Zachęcamy do zapoznania się z porządkiem obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Kalisza do 2030 roku z perspektywą do 2035 roku".
4. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę nr LVI/793/2022 Rady Miasta Kalisza z dnia 29 września 2022 roku w zmieniającą uchwałę w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok.
5. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza WSSM.521.1.2022 z dnia 18-10-2022 r. w sprawie wyznaczenia dwóch przedstawicieli Rady Miasta Kalisza do Komisji Wyborczej, która będzie sprawowała nadzór nad przebiegiem Konwencji Wyborczej dotyczącej wyboru przedstawicieli Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz dwóch przedstawicieli Rady Miasta Kalisza, którzy zostaną powołani zarządzeniem Prezydenta Miasta Kalisza w skład ww. Rady.
6. Sytuacja sportowa i finansowa Miejskiego Klubu Sportowego.
7. Korespondencja:
a) Uchwała Nr SO-2/0953/223/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 26 września 2022 roku w sprawie wyrażenia opinii o informacji o przebiegu wykonania budżetu Miasta Kalisza za I półrocze 2022 roku oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej.
b) Pismo Rady Rodziców przy Publicznym Przedszkolu nr 9 w Kaliszu z dnia 14.10.2022r. w sprawie uwzględnienia w kolejnym Planie Budżetowym remontu i odbudowy placu zabaw oraz ogrodzenia Publicznego Przedszkola Nr 9 w Kaliszu.
8. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
9. Zamknięcie posiedzenia.

Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta