Komisja Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego

Od godziny 10:00 obraduje komisja Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego Rady Miasta Kalisza. Poniżej porządek obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Raport o stanie gminy za rok 2021.
4. Sprawozdanie finansowe jednostki samorządu terytorialnego za 2021.
5. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2021 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2021 rok.
6. Sprawozdanie z realizacji w 2021 roku „Wieloletniego programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na lata 2021-2025” oraz „Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021”.
7. Projekt uchwały w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
8. Projekt uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków wynagradzania rodzin zastępczych zawodowych, rodzin zastępczych zawodowych pełniących funkcję pogotowia rodzinnego i osób prowadzących rodzinne domy dziecka na podstawie umów zawartych z Miastem Kalisz w trybie ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodzin i systemie pieczy zastępczej.
9. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wystąpienie Miasta Kalisza ze spółki Giełda Kaliska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
10. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu przysługującego strażakom ratownikom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta Kalisza, którzy uczestniczyli w działaniach ratowniczych, akcjach ratowniczych, szkoleniach lub ćwiczeniach organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub gminę.
11. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok.
12. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2022-2023.
13. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 7 czerwca 2022 r. w sprawie zaopiniowania przez stałe Komisje Rady Miasta Kalisza listy zgłoszonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2023 rok.
14. Korespondencja:
a) Rezygnacja z funkcji Przewodniczącego Rady Osiedla Piwonice;
b) Rezygnacja z funkcji Wiceprzewodniczącego Rady Osiedla Piwonice;
c) Protokół Komisji Skrutacyjnej z wyboru Przewodniczącego Rady Osiedla Piwonice;
d) Protokół Komisji Skrutacyjnej z wyboru Wiceprzewodniczącego Rady Osiedla Piwonice;
e) Uchwała nr SO-2/0955/180/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 09.06.2022 r. w sprawie wyrażenia opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kalisza o udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Kalisza za rok 2021;
f) Rezygnacja z funkcji Przewodniczącego RO Serbinów oraz członkostwa w Radzie Osiedla Serbinów;
g) Rezygnacja z członkostwa w Radzie Osiedla Serbinów.
15. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
16. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta