Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej

Od godziny 8:00 trwa Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Miasta Kalisza. Poniżej przedstawiamy porządek obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Strategii Rozwoju Kalisza do 2030 roku z perspektywą do 2035 roku".
4. Projekt uchwały w sprawie określenia szczegółowych warunków wynagradzania rodzin zastępczych zawodowych, rodzin zastępczych zawodowych pełniących funkcję pogotowia rodzinnego i osób prowadzących rodzinne domy dziecka na podstawie umów zawartych z Miastem Kalisz w trybie ustawy z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodzin i systemie pieczy zastępczej. (projekt uchwały Klubu Radnych Polska 2050)
5. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza WSSM.521.1.2022 z dnia 18-10-2022 r. w sprawie wyznaczenia dwóch przedstawicieli Rady Miasta Kalisza do Komisji Wyborczej, która będzie sprawowała nadzór nad przebiegiem Konwencji Wyborczej dotyczącej wyboru przedstawicieli Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz dwóch przedstawicieli Rady Miasta Kalisza, którzy zostaną powołani zarządzeniem Prezydenta Miasta Kalisza w skład ww. Rady.
6. Informacja na temat działalności i funkcjonowania Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności.
7. Wniosek WSSM.7123.1.18.2022 z dnia 11.10.2022 r. w sprawie uzyskania tytułu prawnego do lokalu.
8. Zamknięcie posiedzenia.
9. Korespondencja:
a) Uchwała Nr SO-2/0953/223/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 26 września 2022 roku w sprawie wyrażenia opinii o informacji o przebiegu wykonania budżetu Miasta Kalisza za I półrocze 2022 roku oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej.
b) Odpowiedź z dnia 21.07.2022 r. na pismo w sprawie nielegalnych podłączeń wodno-kanalizacyjnych.
c) Pismo Komisji Zakładowej NSZZ "Solidarność" przy MOPS w Kaliszu z dnia 04.10.2022r. z prośbą dotyczącą włączenia premii do wynagrodzenia zasadniczego wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
10. Sprawy bieżące i wolne wnioski.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta