Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej

Od godziny 12:00 w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym trwa Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Miasta Kalisza. Zachęcamy do zapoznania się z porządkiem obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego na terenie miasta Kalisza i powiatu kaliskiego za rok 2022.
4. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu za 2022 rok.
5. Ocena stanu sanitarnego i sytuacja epidemiologiczna w Kaliszu.
6. Projekt uchwały w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2024 rok.
7. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w istniejącej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej „KZN-Zachodni” sp.z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
8. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia wysokości opłat oraz warunków częściowego lub całkowitego zwolnienia od ponoszenia opłaty za pobyt dziecka w żłobkach prowadzonych przez Miasto Kalisz.
9. Projekt uchwały w sprawie określenia zadań realizowanych przez Miasto Kalisz z zakresu rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych, na które przeznacza się środki z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok 2023.
10. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2023 rok.
11. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2023-2043.
12. Sprawozdanie z działalności Kaliskiej Rady Seniorów za 2022 r.
13. Informacja o funkcjonowaniu i działalności Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnego w Kaliszu.
14. Korespondencja:
a) Uchwała Nr SO-2/0950/17/2023 Składu Orzekającego Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 07-03-2023 r. w sprawie wydania opinii o możliwości wykupu planowanych do wyemitowania obligacji.
b) Pismo Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu z dnia 21.03.2023 r. ws. wolnych lokali mieszkalnych w zasobach Miasta Kalisza zarządzanych przez MZBM.
15. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
16. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała M. Furmaniak, zdjęcia M. Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta