Komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej

Od godziny 9:00 trwa komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europeskiej. Poniżej porządek obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Raport o stanie gminy za rok 2021.
4. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok.
5. Sprawozdanie finansowe jednostki samorządu terytorialnego na 2021 rok.
6. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2021 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2021 rok.
7. Projekt uchwały w sprawie określenia trybu powoływania członków oraz organizacji i trybu działania Kaliskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.
8. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Miasta Kalisza Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
9. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok.
10. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2022-2043.
11. Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Majkowska – Aleja Wojska Polskiego.
12. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza WGM.0232.01.0010.2022.PZ z dnia 09-06-2022 r. w sprawie zbycia wszystkich należących do Miasta Kalisza 684 udziałów spółki Giełda Kaliska Spółka z o.o. z siedzibą w Kaliszu.
13. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na wystąpienie Miasta Kalisza ze spółki Giełda Kaliska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością.
14. Projekt uchwały w sprawie przeznaczenia środków finansowych pochodzących z umorzenia części pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
15. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kalisza.
16. Sprawozdanie z realizacji w 2021 roku „Wieloletniego programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzonymi działalność pożytku publicznego na lata 2021 - 2025” oraz „Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021”.
17. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 7 czerwca 2022 r. w sprawie zaopiniowania przez stałe Komisje Rady Miasta Kalisza listy zgłoszonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2023 rok.
18. Pismo Marszałka Województwa Wielkopolskiego z dnia 06-06-2022 r. przekazujące do zaopiniowania projekt audytu krajobrazowego województwa wielkopolskiego.
19. Korespondencja.
a) Pismo mieszkańca z dnia 03-06-2022 r. w sprawie braku możliwości podłączenia do sieci gazowniczej.
b) Uchwała nr SO-2/0955/180/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 09-06-2022 r. w sprawie wyrażenia opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kalisza o udzielenie absolutorium Prezydentowi Miasta Kalisza za rok 2021.
20. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
21. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta