Komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej

Od godziny 9:00 trwa Komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej Rady Miasta Kalisza. Zachęcamy do zapoznania się z porządkiem obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Informacja o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2022 r. oraz informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym realizacji przedsięwzięć, o których mowa w art. 226 ust. 3 ustawy o finansach publicznych.
4. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umowy najmu lokalu użytkowego z dotychczasowym najemcą na czas nieokreślony.
5. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia cen maksymalnych za usługi przewozowe w publicznym transporcie.
6. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uprawnień do bezpłatnych i ulgowych przejazdów środkami publicznego transportu zbiorowego komunikacji miejskiej na terenie Kalisza i gmin, z którymi Miasto Kalisz zawarło porozumienia.
7. Projekt uchwały w sprawie szczegółowych zasad, sposobu, trybu oraz organów i osób uprawnionych do umarzania, odraczania oraz rozkładania na raty należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym, przypadających Miastu Kalisz lub jego jednostkom organizacyjnym oraz warunków dopuszczalności pomocy publicznej.
8. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Długiej i Szerokiej.
9. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego linii WN 110 kV relacji Konin Południe – Kalisz Północ oraz linii WN 110 kV relacji Ceków – Kalisz Piwonice.
10. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Programu „Kaliska Karta Mieszkańca”.
11. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok.
12. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2022-2043.
13. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji "Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kalisza - Aktualizacja".
14. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia „Aktualizacji założeń do planu zaopatrzenia miasta Kalisza w ciepło, energię elektryczną i paliwa gazowe na lata 2016-2030”.
15. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza WGM.0232.01.0010.2022.PZ z dnia 16-09-2022 r. w sprawie wniesienia na rzecz jednoosobowej spółki Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Kaliszu, wkładu niepieniężnego (aportu) w zamian za udziały, w postaci stanowiących własność miasta Kalisza sieci wodociągowych i przyłączy wodociągowych.
16. Pismo Nadleśnictwa Kalisz w sprawie wydania przez radę gminy opinii dla projektu lasów ochronnych.
17. Korespondencja:
a) odpowiedź Prezydenta Miasta Kalisza na pismo mieszkańca w sprawie braku możliwości podłączenia do sieci gazowniczej,
b) pismo Przewodniczącego Zarządu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” z prośbą o zorganizowanie wyjazdowego posiedzenia Komisji.
18. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
19. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta