Komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej Rady Miasta Kalisza

Od godziny 9:00 trwa Komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej Rady Miasta Kalisza. Poniżej porządek obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Program Budowy i Przebudowy Dróg Osiedlowych - przedstawienie stanu aktualnego.
4. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie wysokości stawek opłat za zajęcie pasa drogowego dróg publicznych w granicach administracyjnych miasta Kalisza.
5. Projekt uchwały w sprawie ustalenia w Kaliszu Strefy Płatnego Parkowania, stawek opłat za postój pojazdów samochodowych na drogach publicznych w Strefie Płatnego Parkowania, wysokości opłat dodatkowych oraz sposobu ich pobierania.
6. Projekt uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości.
7. Projekt uchwały w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości w ramach regionalnej pomocy inwestycyjnej dla przedsiębiorców realizujących inwestycje.
8. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia "Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2023 rok".
9. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Kalisza.
10. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżaw na grunty stanowiące własność Miasta Kalisza i będące w użytkowaniu wieczystym Miasta Kalisza.
11. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza WGM.0232.01.0003.2022.JH z dnia 15-11-2022 r. w sprawie obniżenia kapitału zakładowego Spółki Miejski Klub Sportowy Sp. z o.o. w formie umorzenia 470 udziałów bez wynagrodzenia na ogólną kwotę 470 000,00 zł w celu pokrycia strat bilansowych Spółki, z jednoczesnym podwyższeniem kapitału o taką samą kwotę.
12. Korespondencja.
a) Pismo Skarbnika Miasta Kalisza dotyczące korekty sprawozdania za 2021 rok.
b) Pismo pracowników Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych z prośbą o przeanalizowanie sytuacji i ewentualne wsparcie i pomoc w jej rozwiązaniu.
c) Pismo Wiceprezydenta przekazujące informację na temat planowanej inwestycji w obszarze zakupu autobusów zeroemisyjnych.
d) Pismo Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zbytków w Poznaniu informujące o przyznanej dotacji dla zbytku przy ul. Romańskiej 146 w Kaliszu.
13. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
14. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta