Komisja Środowiska i Gospodarki Komunalnej

Od godziny 13:00 trwa Komisja Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Kalisza. Poniżej zamieszczony jest porządek obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok.
4. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2022-2043.
5. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2022.
6. Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2023 rok.
7. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Miasto Kalisz, udostępnionych dla operatora i przewoźników oraz warunków i zasad korzystania z tych obiektów.
8. Projekt uchwały w sprawie ustalenia na 2023 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu.
9. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą i Miastem Nowe Skalmierzyce a Miastem Kalisz na powierzenie prowadzenia przez Miasto Kalisz zadania publicznego w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.
10. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia pomiędzy Gminą Godziesze Wielkie a Miastem Kalisz na powierzenie prowadzenia przez Miasto Kalisz zadania publicznego w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.
11. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia woli utworzenia Związku Powiatowo-Gminnego pod nazwą: „Komunalny Związek Transportu Publicznego”.
12. Przyjęcie informacji na temat stanu zanieczyszczenia powietrza na terenie miasta.
13. Korespondencja:
a) Pismo Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu z dnia 6 grudnia 2022 roku w sprawie przetargu nieograniczonego na najem lokali użytkowych.
b) Uchwała Nr SO – 2/0951/670/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 12 grudnia 2022 r.
c) Uchwała Nr SO – 2/0952/176/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 12 grudnia 2022 r.
d) Uchwała Nr SO – 2/0957/176/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 12 grudnia 2022 roku w sprawie: wyrażenia opinii o projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Kalisza na lata 2023-2043.
14. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
15. Zamknięcie posiedzenia.

Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta