Komisja Środowiska i Gospodarki Komunalnej

Od godziny 8:00 trwa Komisja Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Kalisza.

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Informacja o stanie bezpieczeństwa sanitarno-weterynaryjnego na terenie miasta Kalisza i powiatu kaliskiego za rok 2022.
4. Ocena stanu sanitarnego i sytuacja epidemiologiczna w Kaliszu - Mieście na prawach powiatu (stan na dzień 31 grudnia 2022 roku).
5. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów najmu lokali użytkowych z dotychczasowymi najemcami na czas nieoznaczony.
6. Projekt uchwały w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2024 rok.
7. Projekt uchwały w sprawie wymagań, jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.
8. Projekt uchwały w sprawie określenia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Kalisza na 2023 rok.
9. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia wniosku o wsparcie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa na sfinansowanie objęcia udziałów w istniejącej Społecznej Inicjatywie Mieszkaniowej „KZN-Zachodni” sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu.
10. Projekt uchwały w sprawie zmiany „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Długiej i Szerokiej”.
11. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2023 rok.
12. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2023-2043.
13. Korespondencja:
a) Uchwała Nr SO-2/0950/17/2023 z dnia 07-03-2023 r. w sprawie wydania opinii o możliwości wykupu planowanych do wyemitowania obligacji.
b) Informacja o ulgach w spłacie należności pieniężnych o charakterze cywilnoprawnym udzielonych w 2022 roku.
14. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
15. Zamknięcie posiedzenia.

Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta