Nowi kaliscy radni

Nowi kaliscy radni odebrali dziś zaświadczenia potwierdzające, że w latach 2018-2023 utworzą skład Rady Miasta Kalisza.

- Kaliszanie wybrali państwa spośród wielu kandydatów, to zaszczyt i duża odpowiedzialność. Nie mam wątpliwości, że będziecie państwo dbać o sprawy mieszkańców i miasta oraz godnie reprezentować Kalisz – mówił Andrzej Plichta, przewodniczący rady Miasta Kalisza. - Zaświadczenia, które państwo odbierają to dowód zaufania. Serdecznie gratuluję. Życzę owocnej pracy.

Zgodnie z art. 449 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy/Dz. U. Z 2018 r. poz. 754 ze zm./ komisarz wyborczy wydaje decyzję o przekazaniu zaświadczeń niezwłocznie po sprawdzeniu prawidłowości wyników wyborów. Zgodnie z przepisami zaświadczenia zostały wręczone w obecności Miejskiej Komisji Wyborczej.

- Zaufanie, którym obdarzyli państwa wyborcy miasta Kalisza to jednocześnie zaszczyt, ale i zobowiązanie. Wierzę, że zaangażowanie w służbę w samorządzie zaprocentuje na rzecz lokalnej społeczności i przyczyni się do dalszego rozwoju naszego miasta. Z pewnością płynąca z niej satysfakcja będzie mobilizować do nieustających działań - powiedziała Katarzyna Tomczyk, przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej.

Ślubowanie, równoznaczne z oficjalnym przyjęciem do rady miasta, radni złożą podczas najbliższej sesji, którą zwołuje komisarz wyborczy w ciągu 7 dni po upływie poprzedniej kadencji.

Skład Rady Miasta Kalisza:

Chrzanowski Sławomir Mariusz
Darwich Eskan