O współpracy z jednostkami pomocniczymi Miasta

Dziś odbyło się spotkanie robocze przedstawicieli rad i zarządów osiedli oraz sołtysów z władzami Miasta Kalisza.

- Porozmawiamy o najistotniejszych sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem kaliskich osiedli i sołectw. Omówimy kwestie związane z ewentualnymi inwestycjami. Poruszymy temat projektów statutów rad osiedli oraz planów budżetowych na 2019 rok – mówił Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza. - Zapewniam, że jestem do państwa dyspozycji.

Z reprezentantami jednostek pomocniczych rozmawiali także: Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza; Mateusz Podsadny, wiceprezydent Kalisza; wiceprzewodniczący RM Zbigniew Włodarek; Irena Sawicka, Skarbnik Miasta oraz Katarzyna Wawrzyniak, naczelnik Kancelarii Rady Miasta Kalisza.

- Współpraca z państwem jest dla nas bardzo cenna. To właśnie przedstawiciele najmniejszych w samorządowej strukturze jednostek, będących najbliżej obywateli, są dla władz Kalisza najlepszym przekaźnikiem oczekiwań i najpilniejszych potrzeb mieszkańców – powiedział Janusz Pęcherz, przewodniczący Rady Miasta Kalisza.

Przypomnijmy, że w poprzedniej kadencji odbyły się konsultacje społeczne dotyczące projektów statutów jednostek pomocniczych miasta Kalisza – osiedli i sołectw. Zgłoszone uwagi zostały przeanalizowane przez merytoryczny zespół, który przygotował projekty dokumentów, będące przedmiotem dyskusji radnych.

Tekst i zdjęcia: Anna Błaszczyk