Obradowała Komisja Rozwoju

Dzisiaj, o godzinie 9.00 rozpoczęło się posiedzenie Komisji Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej Rady Miasta Kalisza.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Raport o stanie gminy za rok 2020.
4. Sprawozdanie finansowe jednostki samorządu terytorialnego za 2020 rok.
5. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2020 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok.
6. Sprawozdanie z realizacji w 2020 roku „Wieloletniego programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzonymi działalność pożytku publicznego na lata 2016-2020” oraz „Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”.
7. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu opracowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 6 Rynek pracy, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy – projekty pozakonkursowe realizowane przez Publiczne Służby Zatrudnienia.
8. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie przez Miasto Kalisz pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu.
9. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Miasta Kalisza Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
10. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia danych przestrzennych na potrzeby miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
11. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji " Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kalisza - Aktualizacja".
12. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz określenia warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
13. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.
14. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2021-2043.
15. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżaw na grunty będące własnością Miasta Kalisza, na czas nieoznaczony w trybie bezprzetargowym.
16. Korespondencja.
a) Pismo mieszkańców z dnia 25-05-2021 r. dot. MPZP w rejonie ulic: Długiej i Szerokiej -przebieg drogi.
b) Pismo mieszkańców Osiedla Chmielnik w sprawie zmiany parametrów w MPZP w rejonie ulic: Długiej i Szerokiej.
c) Pismo Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” z dnia 26-05-2021 r. przekazujące uchwałę w sprawie zmiany statutu.
17. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
18. Zamknięcie posiedzenia.

Wyniki głosowania dostępne są na stronie kalisz.esesja.pl

Dodała A. Tomaszewska, Kancelaria Prezydenta Miasta, zdjęcia Magdalena Bartnik