Obradują łączone komisje Rady

W Villi Calisia od godziny 12.00 obradują łączone komisje Rady Miasta Kalisza. Posiedzenie odbywa się w trybie zdalnym.

W posiedzeniu uczestniczą: Komisja Budżetu i Finansów, Komisja Edukacji, Kultury i Sportu, Komisja Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego, Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej, Komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej oraz Komisja Środowiska i Gospodarki Komunalnej.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego przejęcia zadań z zakresu administracji rządowej. (B+P+Rodz.)
4. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na lata 2022-2024. (B+R+Ś)
5. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Ochrony i Promocji Zdrowia Miasta Kalisza na lata 2021-2024. (B+E+Rodz.)
6. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia „Regulaminu wynagradzania i przyznawania nagród dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Kalisz”. (B+E)
7. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, funduszu stypendialnego oraz zasad, warunków i trybu przyznawania stypendiów. (B+E)
8. Projekt uchwały w sprawie określenia zadań i wysokości środków przeznaczonych na te zadania w 2020 roku z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. (B+Rodz.)
9. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2021 rok. (B+E+P+Rodz.)
10. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2021 r. (B+E+P+Rodz.)
11. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości budynków lub ich części, podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektora słonecznego, pompy ciepła, rekuperatora lub gruntowego wymiennika ciepła. (B+R+Ś)
12. Projekt uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru i granic aglomeracji Kalisz. (B+R+Ś)
13. Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2021 rok. (B+R+Ś)
14. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie miasta Kalisza i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. (B+R+Ś)
15. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Kalisza wraz z autopoprawką. (B+R+Ś)
16. Projekt uchwały w sprawie ustalenia na 2021 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu, (B+P+R)
17. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2020. (B+E+P+R+Ś)
18. Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2021 rok. (B+E+R)
19. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok. (B+E+P+Rodz.+R+Ś)
20. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2020-2039. (B+E+P+Rodz.+R+Ś)
21. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie nadania nazwy dla ronda oraz drogi na terenie miasta Kalisza. (P)
22. Pismo Wiceprezydenta Miasta Kalisza WKST.3020.6.13.2021 z dnia 9 grudnia 2020 r. dot. powołania komisji konkursowej zajmującą się oceną ofert na realizację zadań z zakresu rozwoju sportu. (E)
23. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza WKST.4040.2.64.2020 z dnia 4 grudnia 2020 r. w sprawie wytypowania czterech przedstawicieli Komisji Edukacji, Kultury i Sportu RMK do prac w Kapitule Nagrody Prezydenta w Dziedzinie Kultury. (E)
24. Korespondencja:
a) Pismo Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu z dnia 2 grudnia 2020 r. w sprawie zwiększenia kwoty na bezpieczeństwo publiczne na terenie miasta Kalisza. (P)
b) Pismo mieszkańców kamienicy przy Al. Wojska Polskiego 130 w sprawie podłączenia budynku do miejskiej sieci ciepłowniczej. (B+Rodz+R)
c) Pismo naczelnika Wydziału Edukacji przekazujące listę członków Młodzieżowej Rady Miasta Kalisza kadencji 2020 - 2022. (E+P)
d) Uchwała SO RIO ws. wyrażenia opinii o projekcie uchwały budżetowej Miasta Kalisza na 2021 rok (B+E+P+Rodz.+R+Ś)
e) Uchwała SO RIO ws. wyrażenia opinii o projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Kalisza na lata 2021-2043 (B+E+P+Rodz.+R+Ś)
f) Uchwała SO RIO ws. wyrażenia opinii o możliwości sfinansowania deficytu przez Miasto Kalisz przedstawionego w projekcie budżetu na 2021 rok (B+E+P+Rodz.+R+Ś)
25. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
26. Zamknięcie posiedzenia.

Zdjęcia A. Tomaszewska, Urząd Miasta Kalisza