Obraduje Komisja Budżetu

W Villi Calisia trwa posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza.

Porządek obrad
1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu opracowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 6 Rynek Pracy, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy – projekty pozakonkursowe realizowane przez Publiczne Służby zatrudnienia.
4. Sprawozdanie z działalności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu za rok 2018.
5. Projekt uchwały w sprawie określenia zadań i wysokości środków przeznaczonych na te zadania w 2019 roku z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
6. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia do realizacji przez Miasto Kalisz zadań publicznych z zakresu oświaty z Powiatu Kaliskiego.
7. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały nr LIII/719/2018 Rady Miasta Kalisza z dnia 24 maja 2018 roku w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Miasta Kalisza Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
8. Projekt uchwały w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Kalisza na 2019 rok.
9. Projekt uchwały w sprawie wniesienia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
10. Projekt uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kalisza.
11. Projekt uchwały w sprawie ustanowienia dorocznych nagród Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz określania szczegółowych warunków i trybu ich przyznawania.
12. Projekt uchwały w sprawie emisji obligacji oraz ich zbywania, nabywania i wykupu.
13. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2019 rok.
14. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2019-2038.
15. Korespondencja:
a) pismo Mieszkańców Osiedla Majków w sprawie połączenia ulic Stawiszyńskiej i Łódzkiej.
16. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
17. Zamknięcie posiedzenia.

Tekst: J. Kowalczyk, zdjęcia: Katarzyna Maziec