Obraduje Komisja Edukacji

Dzisiejsze posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza odbywa się w Akceleratorze Kultury.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Raport o stanie gminy za rok 2020.
4. Zapoznanie się z funkcjonowaniem Akceleratora Kultury.
5. Sprawozdanie finansowe jednostki samorządu terytorialnego za 2020 rok.
6. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2020 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok.
7. Sprawozdanie z realizacji w 2020 roku „Wieloletniego programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzonymi działalność pożytku publicznego na lata 2016-2020” oraz „Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”.
8. Projekt uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Kaliszu w roku szkolnym 2021/2022.
9. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Miasta Kalisza Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
10. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kalisza – Aktualizacja”.
11. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.
12. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2021-2043.
13. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia w 2021 roku dotacji dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
14. Korespondencja:
a) Pismo Prezydenta Miasta Kalisza w sprawie ustanowienia roku 2022 rokiem Marii Konopnickiej.
15. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
16. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała A. Tomaszewska, zdjęcia Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta