Obraduje Komisja Prawa

Trwają obrady Komisji Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego Rady Miasta Kalisza.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Raport o stanie gminy za rok 2019.
4. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumień dotyczących przejęcia zadań z zakresu administracji rządowej.
5. Sprawozdanie z realizacji w 2019 roku ”Wieloletniego programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzonymi działalność pożytku publicznego na lata 2016-2020” oraz „Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2019”.
6. Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy drodze na terenie miasta Kalisza.
7. Projekt uchwały w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej na terenie miasta Kalisza.
8. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok.
9. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2020-2039.
10. Projekt uchwały w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2021 rok.
11. Zaopiniowanie wniosków o przyznanie tytułu „Honorowego Obywatelstwa Miasta Kalisza” i Odznaki Honorowej Miasta Kalisza.
12. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie Statutu Miasta Kalisza.
13. Korespondencja:
a) Pismo Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu w sprawie przyznania dorocznych nagród za osiągnięcia w służbie policjantów Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu;
b) Odpowiedź Wiceprezydenta Miasta Kalisza na pismo mieszkańca z dnia 28 lutego 2020 r.;
c) Pismo Rady Osiedla Majków z prośbą o pomoc w pozyskaniu środków na budowę windy zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych;
d) Odpowiedź Prezydenta Miasta Kalisza na pismo Rady Osiedla Majków z dnia 25 maja 2020 r. w sprawie pozyskania środków na budowę windy.
e) Uchwała Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu nr SO – 0955/31/3/Ka/2020 z dnia 12 czerwca 2020 r. w sprawie opinii o wniosku Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kalisza o udzielenie absolutorium dla Prezydenta Miasta Kalisza za 2019 rok.
f) Pismo mieszkańca z dnia 17-06-2020 r. w sprawie uwag do Budżetu Obywatelskiego część I
g) Pismo mieszkańca z dnia 17-06-2020 r. w sprawie uwag do Budżetu Obywatelskiego część II
14. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
15. Zamknięcie posiedzenia.

Zdjęcia M. Jeżyk