Obraduje Komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej Rady Miasta Kalisza

O godzinie 9:00 posiedzenie rozpoczęła Komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej Rady Miasta Kalisza.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości budynków lub ich części, podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektora słonecznego, pompy ciepła, rekuperatora lub gruntowego wymiennika ciepła.
4. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.
5. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2021-2043.
6. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia "Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla strefy usługowej - Wrocławska".
7. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji "Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kalisza - Aktualizacja".
8. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia "Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2022 rok".
9. Projekt uchwały w sprawie zmiany Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalisza.
10. Projekt uchwały w sprawie stwierdzenia nienaruszenia zgłoszonego do uchwalenia miejscowego planu rewitalizacji „Jabłkowskiego – Podgórze” w Kaliszu, ustaleń Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kalisza oraz Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Kalisza.
11. Projekt uchwały w sprawie miejscowego planu rewitalizacji „Jabłkowskiego – Podgórze” w Kaliszu.
12. Korespondencja.
a) Pismo Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska z dnia 14 października 2021 r.
b) Odpowiedź Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 29-10-2021 r. w sprawie placu zabaw przy Al. Wojska Polskiego.
13. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
14. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta