Obrady Komisji Rady Miasta

Od godziny 9:00 trwają Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza, Komisja Rodziny, Zdrowia i Polityki Społecznej Rady Miasta Kalisza, Komisja Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej Rady Miasta Kalisza.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2021. (B+R)
4. Projekt uchwały w sprawie utworzenia ośrodka wsparcia pod nazwą Klub „Senior+” w Kaliszu. (B+Rodz.)
5. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie połączenia jednostek budżetowych Miasta Kalisza – Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kaliszu i Centrum Interwencji Kryzysowej w Kaliszu. (B+Rodz.)
6. Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawek dotacji przedmiotowych dla Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok. (B)
7. Projekt uchwały w sprawie ustalenia na 2022 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu.(B)
8. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia zasad przyznawania i wysokości diet dla radnych Rady Miasta Kalisza oraz zasad zwrotu kosztów podróży służbowych przysługujących radnym.(B)
9. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia dla Prezydenta Miasta Kalisza.(B)
10. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia „Programu polityki zdrowotnej – wczesnego wykrywania chorób piersi u kobiet na lata 2022-2023”.(B)
11. Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok. (B)
12. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie poboru w drodze inkasa podatku rolnego, zobowiązania podatkowego pobieranego w formie łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych.(B)
13. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.(B)
14. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2021-2043.(B)
15. Projekt uchwały w sprawie ustalenia „Zasad i warunków sytuowania na terenie miasta Kalisza obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane”.(B)
16. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia Powiatowego Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej Miasta Kalisza na lata 2022-2024.(B)
17. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżaw na grunty będące własnością Miasta Kalisza, na czas nieoznaczony w trybie bezprzetargowym.(B)
18. Korespondencja:
a) Zarządzenie Nr 771/2021 Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 9 grudnia 2021 r. w sprawie wyboru wariantu średniej niezbędnej do obliczania relacji na lata 2022-2025, o której mowa w art. 243 ustawy o finansach publicznych.
b) Uchwała Nr SO – 2/0951/697/2021 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie: wyrażenia opinii o możliwości sfinansowania deficytu przez Miasto Kalisz przedstawionego w projekcie budżetu na 2022 rok;
c) Uchwała Nr SO – 2/0952/215/2021 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie: wyrażenia opinii o projekcie uchwały budżetowej Miasta Kalisza na 2022 rok;
d) Uchwała Nr SO – 2/0957/215/2021 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 13 grudnia 2021 roku w sprawie: wyrażenia opinii o projekcie Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta Kalisza na lata 2022-2043.
19. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
20. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta