Obrady Komisji Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Kalisza

Od godziny 12:00 trwają obrady Komisji Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Kalisza. Poniżej porządek obrad.

Porządek obrad:
1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie ustalenia na 2022 rok wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w przypadku odstąpienia od wykonania dyspozycji usunięcia pojazdu.
4. Projekt uchwały w sprawie ustalenia stawki dotacji przedmiotowej dla Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych w Kaliszu – samorządowego zakładu budżetowego na 2022 rok.
5. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie poboru w drodze inkasa podatku rolnego, zobowiązania podatkowego pobieranego w formie łącznego zobowiązania pieniężnego od osób fizycznych.
6. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.
7. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2021-2043.
8. Projekt uchwały w sprawie ustalenia „Zasad i warunków sytuowania na terenie miasta Kalisza obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane”.
9. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżaw na grunty będące własnością Miasta Kalisza, na czas nieoznaczony w trybie bezprzetargowym.
10. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wykazu wydatków, które nie wygasają z upływem roku budżetowego 2021.
11. Korespondencja.
a) Pismo Prezydenta Miasta Kalisza BBA.301.2.2022 z dnia 13 grudnia 2021 r. przekazujące Zarządzenie Nr 771/2021 z dnia 9 grudnia 2021 r. w sprawie wyboru wariantu średniej niezbędnej do obliczenia relacji na lata 2022 – 2025, o której mowa w art. 243 ustawy o finansach publicznych.
12. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
13. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta