Posiedzenie Komisji Budżetu

W Villi Calisia od godziny 9.00 obraduje Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Raport o stanie gminy za rok 2020.
4. Sprawozdanie finansowe jednostki samorządu terytorialnego za 2020 rok.
5. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2020 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok.
6. Sprawozdanie z realizacji w 2020 roku „Wieloletniego programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzonymi działalność pożytku publicznego na lata 2016-2020” oraz „Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”.
7. Projekt uchwały w sprawie określenia średniej ceny jednostki paliwa w Kaliszu w roku szkolnym 2021/2022.
8. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu opracowanego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, Oś priorytetowa 6 Rynek pracy, Działanie 6.1 Aktywizacja zawodowa osób bezrobotnych i poszukujących pracy – projekty pozakonkursowe realizowane przez Publiczne Służby Zatrudnienia.
9. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie przez Miasto Kalisz pomocy finansowej Województwu Wielkopolskiemu.
10. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Miasta Kalisza Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
11. Sprawozdanie z realizacji „Miejskiego Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością w Kaliszu” za 2020 rok.
12. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia danych przestrzennych na potrzeby miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
13. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji „Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kalisza – Aktualizacja”.
14. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowania odpadami komunalnymi oraz określenia warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
15. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.
16. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2021-2043.
17. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżaw na grunty będące własnością Miasta Kalisza, na czas nieoznaczony w trybie bezprzetargowym.
18. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia w 2021 roku dotacji dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
19. Projekt uchwały w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o wysokości dochodów gospodarstwa domowego.
20. Korespondencja:
a) Pismo mieszkańców z dnia 26 maja 2021 r. w sprawie Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego w rejonie ulic Długiej i Szerokiej;
b) Pismo z dnia 26 maja 2021 r. przekazujące uchwałę Nr XI/49/2021 Zgromadzenia Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” z dnia 25 maja 2021 r. w sprawie zmiany statutu Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”.
c) Pismo Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 16 czerwca 2021 r. w sprawie podniesienia wynagrodzeń pracowników żłobków;
d) Pismo Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 15 czerwca 2021 r. w sprawie pisma dot. odstąpienia od żądania zwrotu bonifikaty udzielonej przy wykupie lokalu z zasobu Miasta Kalisza.
21. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
22. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała A. Tomaszewska, zdjęcia Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta