Posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów

Od godziny 9:00 trwa Komisja Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza. Poniżej porządek obrad.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Raport z wykonania „Programu ochrony środowiska dla Kalisza – miasta na prawach powiatu na lata 2015-2018 z uwzględnieniem perspektywy do roku 2022” za lata 2019-2020.
4. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia Stypendium Miasta Kalisza im. Świętego Jana Pawła II, funduszu stypendialnego oraz zasad, warunków i trybu przyznawania stypendiów.
5. Projekt uchwały w sprawie Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza na 2023 rok.
6. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów najmu lokali użytkowych z dotychczasowymi najemcami na czas nieoznaczony oraz na czas oznaczony.
7. Projekt uchwały w sprawie ustalenia planu sieci oraz granic obwodów publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Kalisz.
8. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2023.
9. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Kaliskiej Strefy Inwestycyjnej – ulica Rozwojowa”.
10. Projekt uchwały w sprawie utworzenia Zespołu Szkolno – Przedszkolnego Nr 6 z siedzibą w Kaliszu, przy ul. Chełmskiej 18.
11. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok wraz z autopoprawką.
12. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok wraz z autopoprawką.
13. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2022-2043 wraz z autopoprawką.
14. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zatwierdzenia do realizacji projektu opracowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa I „Osoby młode na rynku pracy”, Działanie 1.1 „Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy”, Poddziałanie 1.1.1 „Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego”.
15. Korespondencja:
a) Uchwała Nr SO – 2/0951/253/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 24 stycznia 2022 roku ws. możliwości sfinansowania przez Miasta Kalisza deficytu budżetu 2022 roku;
b) Uchwała Nr SO – 2/0951/254/2022 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu z dnia 24 stycznia 2022 roku ws. wyrażenia opinii o prawidłowości planowanej kwoty długu Miasta Kalisza.
16. Sprawy bieżące i wolne wnioski:
a) propozycje do planu pracy Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza na 2022 rok.
17. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta