Posiedzenie Komisji Edukacji

Komisja Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza obradowała dziś w Villi Calisia.

Porządek obrad

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok.
4. Projekt uchwały w sprawie trybu prac nad projektem uchwały budżetowej.
5. Projekt uchwały w sprawie zamiaru przekształcenia Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej Nr 1 przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 3b poprzez zmianę jej siedziby.
6. Projekt uchwały w sprawie ustalenia „Zasad i warunków sytuowania na terenie miasta Kalisza obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane”.
7. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Miasta Kalisza Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
8. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia w 2022 roku dotacji dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
9. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie zamiaru zmiany statutu samorządowej instytucji kultury - Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i podania jej do publicznej wiadomości.
10. Korespondencja:
a) Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu o sprawozdaniu z wykonania budżetu Miasta Kalisza za rok 2021 wraz z informacją o stanie mienia komunalnego;
b) Wniosek mieszkańca z dnia 28 kwietnia 2022 r. w sprawie ustalenia kryteriów regulujących uzupełnianie etatu, zniżkę etatu oraz zwolnienie z pracy;
c) Pismo p.o. Naczelnika Wydziału Rozbudowy Miasta z dnia 28 kwietnia 2022 r. w sprawie przebudowy nawierzchni przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Asnyka w Kaliszu;
d) Zaproszenie dla Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza do odbycia posiedzenia w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.
11. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
12. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała A. Tomaszewska, Kancelaria Prezydenta Miasta