Posiedzenie Komisji Edukacji, Kultury i Sportu Rady Miasta Kalisza

W Villi Calisia trwają obrady Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad:

Porządek obrad
1. Otwarcie posiedzenia
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Informacja o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2022 r. oraz informacja o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym realizacji przedsięwzięć, o których mowa w art. 226 ust. 3 ustawy o finansach publicznych.
4. Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za I półrocze 2022 r.
5. Projekt uchwały uchylającej uchwałę w sprawie zamiaru zmiany statutu samorządowej instytucji kultury – Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu i podania jej do publicznej wiadomości.
6. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2022 rok.
7. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2022-2043.
8. Informacja Wydziału Edukacji na temat naboru uczniów do szkół w Kaliszu.
9. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie organizacji wspólnej obsługi przez Urząd Miasta Kalisza jednostek oświatowych Miasta Kalisza.
10. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustalenia „Regulaminu wynagradzania i przyznawania nagród dla nauczycieli zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Miasto Kalisz”.
11. Korespondencja:
a) Pismo II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu z dnia 6 lipca 2022 r. w sprawie utrudnień związanych z parkingiem przy ulicy Szkolnej w Kaliszu;
b) Pismo Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków w Poznaniu z dnia 5 sierpnia 2022 r. w sprawie udzielenia dotacji w ramach budżetu na 2022 r. przez Wielkopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków;
c) Pismo Prezydenta Miasta Kalisza z dnia 9 sierpnia 2022 r. w sprawie składania wniosków przez Radnych Rady Miasta Kalisza o przyznanie dorocznych nagród w dziedzinie kultury;
d) Pismo dyrektora Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu z dnia 18 sierpnia 2022 r. z prośbą o zwiększenie dotacji Miasta Kalisza na realizację Kaliskich Spotkań Teatralnych – Festiwalu Sztuki Aktorskiej;
e) Pismo Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu z dnia 20 września 2022 r. dotyczące remontu i modernizacji dachu budynku placówki.
12. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
13. Zamknięcie posiedzenia.

Zdjęcia Magdalena Bartnik - Kancelaria Prezydenta Miasta