Posiedzenie Komisji Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego

Od godziny 10:00 trwa posiedzenie Komisji Prawa, Porządku Publicznego oraz Samorządu Osiedlowego.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Projekt uchwały w sprawie przyznania dorocznych nagród za wyróżniającą postawę w działaniach ratowniczych prowadzonych w ramach ochrony przeciwpożarowej.
4. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego przejęcia zadań z zakresu administracji rządowej.
5. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.
6. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2021-2043.
7. Projekt uchwały w sprawie nadania nazw drogom na terenie miasta Kalisza.
8. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza WGK.665.0014.2021 z dnia 23.09.2021 r. z prośbą o wypracowanie opinii w sprawie nadania nazwy nowo wydzielonej drodze na terenie Sołectwa Sulisławice.
9. Korespondencja:
a) Rezygnacja z członkostwa w Radzie Osiedla Asnyka;
b) Uchwała Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej w Poznaniu w sprawie wyrażenia opinii o informacji o przebiegu wykonania budżetu Miasta Kalisza za I półrocze 2021 roku;
c) Pismo OSP Dobrzec w Kaliszu dotyczące pozyskania funduszy na zakup nowego średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego;
d) Protokół Komisji Skrutacyjnej z wyboru Przewodniczącego Zarządu Osiedla Śródmieście II;
e) Protokół Komisji Skrutacyjnej z wyboru Z-cy Przewodniczącego Zarządu Osiedla Śródmieście II.
10. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
11. Zamknięcie posiedzenia.

Dodała: Magdalena Furmaniak, Kancelaria Prezydenta Miasta