Posiedzenie Komisji Środowiska

Trwają obrady Komisji Środowiska i Gospodarki Komunalnej Rady Miasta Kalisza.Posiedzenie w Villi Calisia rozpoczęło się o godzinie 10.30.

Porządek obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Raport o stanie gminy za rok 2020.
4. Sprawozdanie finansowe jednostki samorządu terytorialnego za 2020 rok.
Sprawozdanie finansowe za 2020 r
5. Projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2020 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu za 2020 rok.
6. Sprawozdanie z realizacji w 2020 roku „Wieloletniego programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzonymi działalność pożytku publicznego na lata 2016-2020” oraz „Programu współpracy Miasta Kalisza z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2020”.
7. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie ustanowienia na obszarze rewitalizacji Miasta Kalisza Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
8. Projekt uchwały w sprawie przyjęcia danych przestrzennych na potrzeby miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.
9. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie uchwalenia i przyjęcia do realizacji " Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Kalisza - Aktualizacja".
10. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz określenia warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
11. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok.
12. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2021-2043.
13. Projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżaw na grunty będące własnością Miasta Kalisza, na czas nieoznaczony w trybie bezprzetargowym.
14. Projekt uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie udzielenia w 2021 roku dotacji dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji.
15. Projekt uchwały w sprawie określenia wzoru wniosku o przyznanie dodatku mieszkaniowego oraz wzoru deklaracji o wysokości dochodów gospodarstwa domowego.
16. Korespondencja.
a) Pismo mieszkańców z dnia 25-05-2021 r. dot. MPZP w rejonie ulic: Długiej i Szerokiej -przebieg drogi.
b) Pismo Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina” z dnia 26-05-2021 r. przekazujące uchwałę w sprawie zmiany statutu.
c) Pismo MZBM z dnia 01-06-2021 r. w sprawie przetargu nieograniczonego na najem lokali użytkowych.
17. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
18. Zamknięcie posiedzenia.

Wyniki głosowania dostępne są na stronie kalisz.esesja.pl

Dodała A. Tomaszewska, zdjęcia Magdalena Bartnik, Kancelaria Prezydenta Miasta.