Trwa XLV sesja Rady Miasta Kalisza

Rozpoczęła się XLV sesja Rady Miasta Kalisza.

Transmisja z obrad dostępna jest pod linkiem TUTAJ.

Porządek obrad:

I. Otwarcie posiedzenia.
II. Propozycje zmian porządku obrad. III. Przyjęcie protokołów XLIII i XLIV Sesji Rady Miasta Kalisza.
IV. Sprawozdanie Prezydenta z wykonania uchwał Rady oraz działań
i przedsięwzięć w okresie międzysesyjnym.
V. Podjęcie uchwał w sprawie:

1. ustanowienia roku 2022 w Kaliszu Rokiem Marii Konopnickiej,
2. nadania nazw drogom na terenie miasta Kalisza,
3. przyznawania corocznych nagród za wyróżniającą postawę w działaniach ratowniczych prowadzonych w ramach ochrony przeciwpożarowej,
4. wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia dotyczącego przejęcia zadań z zakresu administracji rządowej,
5. zasad wnoszenia, cofania i zbywania udziałów i akcji przez Prezydenta Miasta Kalisza,
6. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości,
7. zwolnienia od podatku od nieruchomości budynków mieszkalnych lub ich części, w których wykonano zielony dach lub posiadających zieloną fasadę,
8. zmiany uchwały budżetowej na 2021 rok,
9. zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2021-2043.

VI. Ogłoszenie jednolitego tekstu uchwały Nr XVII/302/2019 Rady Miasta Kalisza w sprawie określenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz określenia warunków i trybu składania deklaracji za pomocą środków komunikacji elektronicznej.
VII. Informacja o analizie oświadczeń majątkowych radnych za 2020 rok, a także pracowników samorządowych za 2020 rok.
VIII. Odpowiedzi na interpelacje.
IX. Interpelacje.
X. Zapytania radnych.
XI. Wolne wnioski, oświadczenia i informacje.
XII. Punkt obywatelski.
XIII. Zamknięcie obrad.

Elektroniczna wersja materiałów sesyjnych dostępna jest na stronach internetowych:
- www.kalisz.esesja.pl w zakładce – sesja nr XLV w dniu 28 października 2021 r.,
- www.bip.kalisz.pl w zakładce – Rada Miasta – Projekty uchwał Rady Miasta.

Dodał: Juliusz Kowalczyk, zdjęcia: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta