Trwają obrady Komisji Budżetu

Realizacja budżetu w pierwszej połowie roku, opiniowanie projektów zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego, sprawozdania z realizacji projektów i wiele innych kwestii jest tematem trwających właśnie obrad Komisji Budżetu i Finansów Rady Miasta Kalisza.

Porządek obrad

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Informacja o przebiegu wykonania budżetu za I półrocze 2020 r. oraz o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej, w tym realizacji przedsięwzięć, o których mowa w art. 226 ust. 3 ustawy o finansach publicznych.
4. Informacja o przebiegu wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za I półrocze 2020 r.
5. Sprawozdanie za rok 2019 z realizacji uchwały Nr XLVI/564/2017 Rady Miejskiej Kalisza z dnia 30.11.2017 r. w sprawie realizacji pilotażowego projektu pn. „Powrót z bezdomności”.
6. Sprawozdanie z realizacji „Miejskiego Programu Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością w Kaliszu” za 2019 rok.
7. Pismo Prezydenta Miasta Kalisza WRM.7010.1.54.2020 z dnia 20.08.2020 r. przekazujące listy zgłoszonych projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok celem zaopiniowania przez stałe komisje Rady Miasta Kalisza.
8. Projekt uchwały w sprawie nadania Statutu Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza.
9. Projekt uchwały w sprawie przekształcenia Domu Dziecka w Kaliszu w trzy odrębne placówki opiekuńczo-wychowawcze i zapewnienia wspólnej obsługi administracyjnej, finansowej, organizacyjnej oraz specjalistycznej.
10. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia „Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic: Zachodniej i Metalowców”.
11. Projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad wynajmowania lokali wchodzących w skład mieszkaniowego zasobu Miasta Kalisza.
12. Projekt uchwały w sprawie aktualności Studium uwarunkowań u kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Kalisza oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.
13. Projekt uchwały w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego w sprawie wyznaczenia aglomeracji Kalisz.
14. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających na 2021 r.
15. Projekt uchwały w sprawie podziału obszaru miasta Kalisza na sektory.
16. Projekt uchwały w sprawie gromadzenia na wydzielonym rachunku dochodów przez samorządowe jednostki budżetowe prowadzące działalność określoną w ustawie z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe.
17. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2020 rok.
18. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2020-2039.
19. Korespondencja:
a) Odpowiedź Prezydenta Miasta Kalisza WBUA.6721.0005.2018 z dnia 18 czerwca 2020 r. na pismo firmy Kilargo Sp. z o. o. w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego;
b) Pismo Rady Osiedla Majków dotyczące modernizacji budynku przy ul. Tuwima 2;
c) Odpowiedź Wydziału Gospodarowania Mieniem WGM.AM.722430-0035,0036,0037/05 z dnia 8 czerwca 2020 r. na pismo Giełdy Kaliskiej Sp. z o. o. w sprawie obniżenia czynszu;
d) Pismo Zarządu Miast Polskich z apelem o rozważenie możliwości udzielenia pomocy finansowej dla należącego do ZMP miasta Jasła;
e) Pismo Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy MOPS w Kaliszu w sprawie podniesienia wynagrodzeń;
f) Pismo Filharmonii Kaliskiej z dnia 31 sierpnia 2020 r. z prośbą o dokonanie zmiany części dotacji z przedmiotowej na celową z przeznaczeniem na zakup instrumentów;
g) Pismo Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu z dnia 3 września 2020 r. w sprawie zabezpieczenia środków w budżecie miasta Kalisza na rok 2021 z przeznaczeniem na wsparcie działań policji;
h) Odpowiedź Prezydenta Miasta Kalisza na pismo Organizacji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy MOPS w Kaliszu w sprawie podniesienia wynagrodzeń.
20. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
21. Zamknięcie posiedzenia.

Zdjęcia A. Tomaszewska