Trwają obrady połączonych komisji

Obradują radni dwóch komisji Rady Miasta Kalisza – Budżetu i Finansów oraz Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej.

W posiedzeniu komisji dział biorą m.in. naczelnicy i kierownicy poszczególnych wydziałów oraz jednostek organizacyjnych Miasta, którzy przedstawiają sprawozdania z wykonania budżetu za 2018 rok.

Zapraszamy do zapoznania się z porządkiem obrad:

1. Otwarcie posiedzenia.
2. Zatwierdzenie porządku obrad.
3. Sprawozdanie z wykonania budżetu za 2018 rok. (B+R)
4. Sprawozdanie z wykonania planu finansowego samorządowych instytucji kultury za 2018 rok. (B)
5. Informacja o stanie mienia Kalisza – Miasta na prawach powiatu na dzień 31 grudnia 2018 roku. (B+R)
6. Raport z realizacji Miejskiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii na 2018 r. (B)
7. Projekt uchwały w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Kalisza na 2019 rok. (B)
8. Projekt uchwały w sprawie ustalenia zasad i trybu przeprowadzenia konsultacji w zakresie Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza. (B+R)
9. Ocena zasobów pomocy społecznej za 2018. (B)
10. Projekt uchwały w sprawie zmiany uchwały budżetowej na 2019 rok. (B+R)
11. Projekt uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Kalisza na lata 2019-2038. (B+R)
12. Projekt uchwały w sprawie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne. (B+R)
13. Projekt uchwały w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie miasta Kalisza. (B+R)
14. Projekt uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości na terenie miasta Kalisza i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi. (B+R)
15. Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, ustalenia stawki takiej opłaty oraz stawki za pojemnik o określonej pojemności. (B+R)
16. Projekt uchwały w sprawie określenia rodzajów dodatkowych usług świadczonych przez Miasto Kalisz, w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, sposobu ich świadczenia oraz wysokości cen za te usługi. (B+R)
17. Projekt uchwały w sprawie podziału obszaru miasta Kalisza na sektory. (B+R)
18. Projekt uchwały w sprawie przyznania Nagrody Miasta Kalisza. (B)
19. Projekt uchwały w sprawie udzielenia w 2019 roku dotacji dla właścicieli lub użytkowników wieczystych nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji. (B+R)
20. Projekt uchwały w sprawie: wyrażenia zgody na zawarcie umów najmu lokali użytkowych z dotychczasowymi najemcami na czas nieoznaczony. (B+R)
21. Projekt uchwały w sprawie ustanowienia dorocznych nagród Prezydenta Miasta Kalisza za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz określenia szczegółowych warunków i trybu ich przyznawania. (B)
22. Korespondencja:
a) Pismo Dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kaliszu w sprawie dofinansowania zakupu ambulansu oraz aparatów do hemodializy,(B)
b) Pismo Przewodniczącego Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy MOPS w Kaliszu w sprawie podwyżek dla pracowników,(B)
c) Pismo Komendanta Miejskiego Policji w Kaliszu w sprawie dofinansowania na zakup radiowozów,(B)
d) Pismo Rady Rodziców przy SP Nr 6 w sprawie przekazania środków na rozbudowę szkoły,(B+R)
e) Wniosek Mieszkańca w sprawie zmiany kryteriów dotyczących udzielania dotacji dla właścicieli nieruchomości położonych na obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji,(B+R)
f) Pismo mieszkańców i właścicieli nieruchomości przy ulicy Owsianej. (R)
g) Pismo Rady Osiedla Rajsków w sprawie budowy mostu łączącego ulicę Ciesielską z Pontonową. (R)
23. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
24. Zamknięcie posiedzenia.